Sprendimai | Pirtis

Pirtis

FF-PIR SAUNA yra standžiųjų poliuretano putų (PIR) plokštės iš abiejų pusių padengtos aliuminizuota danga. Dėl itin mažo šilumos laidumo 30 mm SAUNA plokštės atstoja 60 mm vatos, sumontuotos į medinį karkasą.

FF-PIR Sauna plokščių privalumai:

  • 30 mm storio FF-PIR Sauna plokštės atstoja 60 mm vatos, sumontuotos į medinį karkasą.
  • Turi šilumą atspindintį, sandarų aliuminio folijos sluoksnį.
  • Neišskiria sveikatai pavojingų dalelių ar dujų.
  • Atlaiko iki +120 ˚C temperatūrą, trumpalaikę (iki 1 val.) iki +200 ˚C.
Aprašymas
FF-PIR Sauna - izoliacija pirtims

Pirtyse reikalingas momentinis šilumos padidėjimas, todėl apšiltinus sienas iš vidaus, krosnelė šildytų tik viduje esantį orą, o ne išorines pirties sienas. Šilumos zoliacinės medžiagos FF-PIR tinkamos naudoti ten, kur yra karšta ir drėgna. Nedidelio storio ir ypač geromis izoliacinėmis savybėmis pasižyminčios plokštės gali būti naudojamos praktiškai visur. Jas sumontavus maksimaliai sumažinamas konstrukcijos storis, neprarandant izoliacinių savybių. FF-PIR Sauna plokštės montuojamos tiesiai ant sienos konstrukcijos, kuri gali būti mūrinė arba medinė. FF-PIR Sauna atlaiko iki +120 ˚C temperatūrą, trumpalaikę (iki 1 val.) iki +200 ˚C.

FF-PIR Sauna šilumos laidumo koeficientas yra geresnis nei kitų izoliacinių medžiagų, todėl tai pačiai šiluminei varžai pasiekti pakaks mažesnio storio izoliacijos – taip izoliacijai nepaaukojamas patalpos vidaus plotas. Saunose patariama naudoti FF-PIR Sauna (30x60x1200 mm) arba FF-PIR 30 ALK (30x60x2400 mm) plokštes. Kitokių storių FF-PIR ALK izoliacija taip pat tinkama naudoti saunose.

Garų barjeras ir šilumos izoliacija vienoje plokštėje

Drėgmės pirtyje yra ypač daug, todėl izoliacinė medžiaga turi būti atspari vandens garams. Plokščių FF-PIR Sauna paviršius yra padengtas aliuminio folija, kuri ne tik yra garų barjeras, bet ir veikia kaip infraraudonuosius spindulius atspindintis paviršius. Tarpus tarp plokščių reikia suklijuoti drėgmei ir temperatūrai atspariomis aliuminio folijos juostomis. Priepirčio ir dušo patalpos taip pat turėtų būti izoliuotos drėgmei atspariomis medžiagomis. Tam puikiai tiks Tulppa arba Finnfoam XPS gaminiai.

1. FF-PIR SAUNA; 2. Laikanti siena; 3. Mineralinė vata; 4. Gegnė; 5. Vidinė dailylenčių apdaila; 6. Tašai dailylenčių apdailai tvirtinti.

Video
Pirties šiltinimas. Montavimo video (suomių kalba).

Montavimas

FF-PIR 30 SAUNA plokštėmis tinka apšiltinti tiek mūrines, tiek medines sienas. Šias plokštes nesunku apdirbti naudojant įprastus rankinius įrankius. Prieš montuojant plokštes reikėtų nuvalyti sienas ir grindis, kad neliktų dulkių. Išmatavus ir nupjovus reikiamo ilgio pirmąją plokštę, ji glaudžiama prie sienos ir tvirtinama smeigėmis arba medsraigčiais.  Prieš montuojant antrąją plokštę, į pirmosios griovelį reikia įpurkšti sandarinimo putų. Prie pirmosios pridėjus antrąją plokštę, pastaroji taip pat pritvirtinama smeigėmis arba medsraigčiais. Į sienos kampus taip pat reikia užpurkšti putų.

Saunos lubos įrengiamos taip pat, kaip ir sienos. Reikiamo ilgio plokštės glaudžiamos prie tašų ir prikabinamos medsraigčiais keliose vietose. Lubų sujungimai su sienomis užsandarinami putomis.

Vėliau, sandarinimo putoms sustingus, nereikalingas perteklius nupjaunamas peiliu, o visi sujungimai užklijuojami lipnia aliuminio juosta.

Apačioje prie grindų, kur bus klijuojamos plytelės ir/arba tepama hidroizoliacija, jų įrengimo vietoje reikia nulupti aliuminio folijos sluoksnį. Ant tokio paviršiaus galima kloti plyteles, jei reikia, prieš tai paviršių galima padengti gruntu.

Profiliai apdailai tvirtinami per FF-PIR SAUNA plokštes. Profilių lentelės turi būti bent 22 mm storio, kad tarp apšiltinimo sluoksnio ir apdailos būtų pakankamas oro tarpas. Ant šių profilių tvirtinamos apdailos lentelės.

1. Pasiruošiama reikiamo ilgio plokštė.

2. FF-PIR plokštės pradedamos montuoti nuo kampo. Gulsčiuku patikrinama plokštės padėtis, jeigu reikia – ji palyginama. Pirmoji FF-PIR plokštė pritvirtinama keliomis smeigėmis ar medsraigčiais.

3. Prieš montuojant kitą plokštę, į pirmosios plokštės griovelį įpurškiama putų.

4. Putų reikia pripurkšti ir į kampus.

5. Prie grindų, hidroizoliacijos arba plytelių įrengimo aukštyje reikia įpjauti aliuminio foliją.

6. Toje vietoje, kur bus tepama hidroizoliacija ar klijuojamos plytelės, nulupkite aliuminio foliją.

7. Nupjovus nereikalingą išdžiūvusių putų perteklių, kiekvienas sujungimas yra užklijuojamas lipnia aliuminio juosta.

8. Per FF-PIR Sauna plokštes pritvirtinami apdailos profiliai.

9. Prie apdailos profilių pritvirtinamos medinės dailylentės.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Drėgnų patalpų atitvarų (grindų ant grunto, pertvaros ir perdangos) apšiltinimo detalė
Pirties mūro sienos apšiltinimo detalė
Pirties sienos ties grindimis apšiltinimo detalė

Rekomenduojami produktai

Pirties izoliacija