Istorija

Finnfoam istorija

Per daugiau kaip 30 metų Finnfoam išaugo į vieną lyderiaujančių plastikinių termoizoliacinių medžiagų gamintoją – įmonių grupę, žinomą dėl aukštos kokybės ir patikimų produktų. Finnfoam – tai šeimos verslas, kuris nuolatos auga, kartu investuojant į gamybos pajėgumus Suomijoje, Lietuvoje ir Ispanijoje. Kompanija sukaupusi ilgaamžę patirtį kuriant, gaminant ir tiekiant termoizoliacines medžiagas.

1970-1980 m.

Pirmieji kompanijos žingsniai prasidėjo 1971 m., kuomet Finnfoam Oy įkūrėjas ir savininkas Jorma J. Nieminen pradėjo gaminti vamzdžių izoliaciją iš EPS. 1975 m. Jorma J. Nieminen įkūrė įmonę Stynix, kuri gamino putų polistireną šilumos izoliacijai, pakavimui, vamzdžių izoliacijai ir maisto pramonei skirtiems indams.

1980-1990 m.

1980 m. dėl tuo metu gamyboje naudojamo pentano (degiųjų dujų) gamybos linijoje kilo gaisras, kuris sunaikino visą gamyklą.

1981 m., atstačius gamyklą, J. J. Nieminen susipažino su nauju gamybos būdu, kuris medžiagos porų struktūrą padaro vientisą ir visiškai uždarą. Naujasis produktas buvo žymiai stipresnis nei EPS ir labiau tinkamas apsaugai nuo šalčio. Vienintelis naujojo gaminio minusas buvo jo įrangos kaina, kuri buvo kelis kartus didesnė palyginus su putų polistirenu, tačiau J. J. Nieminen nusprendė įsigyti įrangą, kurios pajėgumai buvo daugiau nei 10 kartų didesni nei tuometinė paklausa.

1982 m. paleidus naują ekstruzinio polistireno (XPS) liniją buvo įkurta įmonė Finnfoam Oy.

1986 m. buvo paleista antrojo gamybos linija, kurios pajėgumai buvo du kartus didesni nei pirmosios.  Tuo metu išaugo darbuotojų skaičius gamykloje ir prasidėjo gamyklos plėtra. 1988 m. Finnfoam Oy pradėjo gaminti įvairius gaminius iš poliuretano, tokius kaip autobusų stotelių suolelius.

1989 metais Finnfoam Oy pirmieji pasaulyje XPS gamyboje naudojamas CFC dujas pakeitė HCFC dujomis.

1990-2000 m.

1991 m., paleidus naują gamybos liniją, kurios pajėgumai panašūs į antrosios linijos, buvo pradėta mąstyti kas galėtų pakeisti gamyboje naudojamas HCFC dujas. 1998 m. Finnfoam Oy pavyko pagaminti pirmąją termoizoliacinę plokštę naudojand CO2. Finnfoam Oy buvo pirmoji kompanija, kuri gamyboje visiškai panaikino HCFC dujų naudojimą, tapdama draugiška aplinkai gamintoja.

1999 metais poliuretano gamyba buvo sujungta su kita kompanija toje pačioje srityje ir įkurta nauja kompanija Purtec Oy, kuri tapo viena didžiausių įmonių savo rinkoje, Suomijoje.

2000-2010 m.

2000 metais Finnfoam Oy atliko pirmą didžiausią užsakymą savo istorijoje: apie 120 vilkikų su izoliacinėmis medžiagomis buvo pristatyta užsakovui, vieno pastato šiltinimui. Po metų prasidėjo naujos gamyklos statybos.

2002 metais atidaryta naujoji gamykla, kurios plotas siekia 15 000 m2, o sandėliavimo pajėgumai daugiau kaip 30 000 m3. Naujoje gamykloje paleistos dvi naujos gamybos linijos ir viena perdirbimo linija, taip pat, įsigyta nauja laboratorinė įranga kokybei užtikrinti. Naujoji gamykla buvo sukurta taip, kad būtų kuo efektyviau naudojama energija. Šiluma išsiskyrusi nuo įrengimų gali būti nukreipiama ten, kur jos reikia. Taip pat vidaus apšvietimas reguliuojamas pagal dienos ryškumą.

2004 metais Finnfoam termoizoliacinės medžiagos buvo pažymėtos CE ženklu.

2010-dabar

2011 metais prasidėjo naujos Finnfoam gamyklos Lietuvoje statyba, kurios pajėgumai apie 500 000 m3 per metus.

2012 metais Finnfoam Oy įsigijo gamyklą Ispanijoje.

Lithuanian