Sprendimai | Šiltinimas iš vidaus

Šiltinimas iš vidaus

Apšiltinant iš vidaus šilumos izoliacija turi būti plona, bet efektyvi, atspari drėgmei, sandari ir neišskirti kenksmingų dalelių ar dujų. Visus šiuos reikalavimus atitinka FF-PIR GYL plokštės.

FF-PIR GYL privalumai:

  • Šiltesni namai su plona izoliacija.
  • Užkertamos sąlygos pelėsiui.
  • Šilumos izoliacija su gipso kartonu.
Aprašymas
Apšiltinimas iš vidaus su FF-PIR GYL plokštėmis

Šiltinimas iš vidaus pasirenkamas, kai nėra galimybės šiltintis iš išorės ar, kai reikalinga papildoma izoliacija: bute, kuriame šalta žiemą ir plėksta sienos, o namo nesiruošiama renovuoti; senamiesčio name, kurio fasado negalime keisti dėl paveldo apribojimų ir pan.

Labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į šilumos išsaugojimą, bet ir įrengti garams sandarų sluoksnį, kuris neleistų vidaus drėgmei prasiskverbti iki sienos konstrukcijos ir ten kondensuotis.

Finnfoam tokiai situacijai siūlo išeitį – poliuretano plokštes FF-PIR GYL, skirtas montavimui ant sienos vidinės pusės. Jos pagamintos iš poliuretano putų (PIR) šerdies, padengtos daugiasluoksne aliuminio folija ir prie jos gamykliškai priklijuota 9,5 mm storio gipso kartono plokštė. FF-PIR – izoliacinė medžiaga, pasižyminti itin mažu šilumos laidumo koeficientu (λD = 0,022 W/mK), todėl ji sukuria labai efektyvų ir iki dviejų kartų plonesnį šiltinimo sluoksnį. Aliuminio folijos danga veikia kaip garų barjeras, todėl konstrukcija tampa ypač sandari be papildomų garo plėvelių.

Plokštėms montuoti nereikalingas karkasas, jas galima iš karto klijuoti prie laikančiosios sienos poliuretano (PU) klijais ir papildomai tvirtinti medsraigčiais. Įrengtą gipso kartono paviršių galima iš karto glaistyti ar kitaip apdailinti.

Video
Mūrinių sienų šiltinimas iš vidaus FF-PIR GYL plokštėmis

Karkasinių sienų šiltinimas iš vidaus FF-PIR GYL plokštėmis

Montavimas
Šiltinimo eiga:

Šiltinimas pradedamas nuo kampo. Prieš pirmos plokštės montavimą, vertikalioje kampinėje sandūroje užpurškiama siaura sandarinimo putų juosta. Plokštės yra glaudžiamos prie sienos ir 15 mm atstumu nuo krašto tvirtinamos medvaržčiais (300 mm atstumu vienas nuo kito). Į susidariusią liežuvėlio-griovelio sandūrą užpurškiamos sandarinimo putos. Tarp izoliacinių plokščių ir grindų bei lubų paliekamas apie 1 cm tarpas, į kurį lengva įpurkšti sandarinimo putų ir užsandarinti viršutinius bei apatinius sujungimus.

Kadangi FF-PIR plokščių aliuminio folijos sluoksnis veikia kaip garų barjeras, papildomos garo plėvelės naudoti nereikia. Kampuose plokštės montuojamos užleidžiant vieną plokštę ant kitos, sandūra užpurškiama sandarinimo putomis. Seną elektros instaliaciją galima palikti, paaukštinus elektros lizdus, o atsiradusias kiaurymes užsandarinti. Po plokščių montavimo atsiradęs išdžiūvusių sandarinimo putų perteklius nupjaunamas, o plokščių sandūros užglaistomos gipso kartono plokščių apdailai skirtu glaistu. FF-PIR 30/40/70 GYL plokštės yra paruoštos dažymui, tapetų klijavimui, ant jų galima klijuoti plyteles taip, kaip nurodo gipso kartono plokščių gamintojai.

Plokštes nesudėtinga montuoti, jas galima naudoti įvairių konstrukcijų sienoms (mūro, betono, medžio ir kt.) izoliuoti. FF-PIR 30/40/70 GYL plokštes galima montuoti tiesiai ant sveikos sienos. Jei šiltinama siena turi garų izoliaciją, ją reikia subadyti (apie 10 skylių kvadratiniame metre) tam, kad konstrukcijoje neliktų ertmių tarp dviejų garo izoliacijos sluoksnių.

Plokštes nesudėtinga montuoti, jas galima naudoti įvairių konstrukcijų sienoms (mūro, betono, medžio ir kt.) izoliuoti. FF-PIR 30/40/70 GYL plokštes galima montuoti tiesiai ant sveikos sienos. Jei šiltinama siena turi garų izoliaciją, ją reikia subadyti (apie 10 skylių kvadratiniame metre) tam, kad konstrukcijoje neliktų ertmių tarp dviejų garo izoliacijos sluoksnių.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Sienos apšiltinimo iš vidaus su ff-pir detalė (vidinis kampas)
Sienos apšiltinimo iš vidaus su ff-pir detalė (išorinis kampas)

Rekomenduojami produktai

Sienų izoliacija ir apšiltinimas

Lithuanian