Sprendimai | Ventiliuojami fasadai

Ventiliuojami fasadai

Ventiluojamas fasadas įrengiamas tais atvejais, kai eksterjerui pasirenkamos lakštinės apdailos medžiagos: fibrocementas, HPL, medinės dailylentės ir kt. Apšiltinant tokius fasadus su FF-PIR poliuretano plokštėmis, sumažinamas šiltinimo sluoksnio storis, sumažinami šilumos nuostoliai per karkasą ir užtikrinamas viso pastato sandarumas.

FF-PIR plokščių privalumai:

 • FF-PIR šilumos laidumas λD yra 0,022 W/mK, todėl reikia iki 2 kartų plonesnių plokščių nei šiltinant tradicinėmis izoliacinėmis medžiagomis.
 • Apdailos tvirtinimo karkasas montuojamos ant kietos šiltinimo medžiagos, todėl iki 20% sumažinami šilumos nuostoliai ir izoliacijos storis.
 • Plokštėms nereikalingi atskiri vėjo ar garų barjerai.
 • Plokštės greitai ir paprastai sumontuojamos.
Aprašymas

Ventiluojamas fasadas (pakabinamas fasadas) įrengiamas, kai eksterjerui pasirenkamos lakštinės apdailos medžiagos: medinės ar plastikinės dailylentės, fibrocementinės, HPL, aliuminio kompozito, skalūno, keraminės, plieninės ar varinės plokštės, taip pat akmens masės arba molinės plytelės ir kt. Tačiau plokščių tvirtinimui reikalingas metalinis karkasas, kuris energiniu požiūriu yra didelis šilumos tiltelis ir tai kompensuoti tenka penktadaliu ar daugiau storinant termoizoliacinį atitvaros sluoksnį.

Finnfoam siūlo FF-PIR pakabinamo fasado sistemą, kurią sudaro itin efektyvios FF-PIR AL poliuretano (PIR) ir ant jų tvirtinamas karkasas, kuris nekerta izoliacinio sluoksnio.

FF-PIR AL šilumos izoliacinės plokštės pagamintos iš standžiųjų poliizocianurato putų (PIR) šerdies, padengtos daugiasluoksne aliuminio folija. FF-PIR – izoliacinė medžiaga, pasižyminti itin mažu šilumos laidumo koeficientu (λD = 0,022 W/mK), todėl ją sumontavus sukuriamas labai efektyvus ir iki dviejų kartų plonesnis šiltinimo sluoksnis.

FF-PIR AL plokštės yra kietos, todėl karkasas remiamas į jas ir tvirtinamas į pagrindą ilgais ankeravimo varžtais per izoliacinę medžiagą. Taip sumažinami šilumos nuostoliai per karkaso elementus, o šilumos izoliacijos sluoksnio storis sumažinamas iki 20%. Karkaso rėmimosi į plokštes plotas parenkamas įvertinant apdailos medžiagos svorį ir vėjo apkrovas. Tam tinka tiek mediniai, tiek metaliniai karkaso elementai.

FF-PIR plokštės yra sandarios, todėl užtikrina ir viso pastato sandarumą. PIR plokštės yra atsparios drėgmei, todėl ventiliuojamam fasadui nereikia papildomų priešvėjinių plėvelių ar kitų medžiagų, šiose plokštėse nevyksta vidinė konvekcija. Gautos konstrukcijos nereikia vėdinti, nes drėgmė FF-PIR plokštėse nesikaupia.

FF-PIR pakabinamo fasado sistema atitinka priešgaisrinius reikalavimus, nes PIR veikiamas liepsnos anglėja ir stabdo ugnies plitimą. Esant padidintiems fasado atsparumo ugniai reikalavimams, galima naudoti FF-PIR FR plokštes, kurios yra padengtos specialia preišgaisrine danga. Šių plokščių degumo klasė yra B,s1-d0 ir ją galima naudoti daugiaaukščių pastatų apšiltinimui.

  FF-PIR ALK FF-PIR FR
Matmenys 600×2400 mm 600×2400 mm
Storis 20-240 mm 50-2400 mm
Briaunų forma Griovelis-liežuvėlis L
Padengimas Aliuminio folijos danga Vienoje pusėje – skalūno pagrindo danga, kitoje – stiklo audinys
Degumo klasė E Bs1d0
Montavimas
 1. Sienų paviršius turi būti lygus, švarus, nepažeistas ir tvirtas. Senas, apiręs paviršius nuvalomas iki tvirto pagrindo.
 2. FF-PIR plokštės prie sienos yra klijuojamos purškiamais poliuretano klijais (klijuojančiom putom) užpurškiant klijų visu perimetru, 5 cm nuo kraštų bei mažiausiai dviem linijomis plokštės vidurinėje dalyje.
 3. Prie sienos plokštės glaudžiamos taip, kad liestųsi visu paviršiumi, o kraštas su liežuvėliu būtų nukreiptas į viršų. Plokštė mažiausiai dvejose vietose (pvz., galuose) smeigėmis su plastikiniais kaiščiais pritvirtinama prie sienos.
 4. Plokščių sujungimo vieta užpurškiama poliuretano klijais, dedama kita plokštė. Pirmosios plokštės liežuvėlis ir antrosios plokštės išdroža yra sujungiama, taip patikimai užsandarinant siūlę.
 5. Klijams išdžiūvus ant FF-PIR plokščių montuojami metalinio ar medinio karkaso elementai. Jie tvirtinami kiaurai termoizoliacinį sluoksnį nerūdijančio plieno ankeravimo varžtais.
 6. Pagal apdailos reikalavimus tvirtinami papildomi karkaso elementai.
 7. Įrengiama apdaila.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Išorinės sienos apšiltinimo putu poliizocianuratu FF-PIR, irengiant vėdinama fasadą, detalė
Išorinės sienos apšiltinimo putu poliizocianuratu FF-PIR, irengiant vėdinama fasadą, sienos kampų detalės
Išorinės sienos su dailylenčių apdaila apšiltinimo detalė. Finnfoam FF-PIR
Išorinės sienos su dailylenčių apdaila apšiltinimo detalė su FF-PIR

Rekomenduojami produktai

Sienų izoliacija ir apšiltinimas