Sprendimai | Ventiliuojami fasadai

Ventiliuojami fasadai

Ventiliuojamą fasadą apšiltinus poliuretano plokštėmis FF-PIR, sumažinamas šilumos izoliacijos sluoksnio storis, nėra šilumos nuostolių per izoliacijos tvirtinimo karkasą ir užtikrinamas viso pastato sandarumas.

FF-PIR plokščių privalumai:

  • Plona izoliacija.
  • Sandarus sujungimas.
  • Pagaminta Suomijoje.
Aprašymas

Ventiluojamas fasadas įrengiamas, kai eksterjerui pasirenkamos lakštinės apdailos medžiagos: medinės ar plastikinės dailylentės, fibrocementinės, HPL, aliuminio kompozito, skalūno, keraminės, plieninės ar varinės plokštės, taip pat akmens masės arba molinės plytelės ir kt. Įprastai plokščių tvirtinimui reikalingas metalinis karkasas, kuris energiniu požiūriu yra didelis šilumos tiltelis ir tai kompensuoti tenka penktadaliu ar daugiau storinant termoizoliacinį atitvaros sluoksnį.

Finnfoam siūlo ventiliuojamo fasado sistemą, kurią sudaro itin efektyvios poliuretano plokštės FF-PIR, padengtos daugiasluoksne aliuminio folija, ir ant jų tvirtinamas karkasas, kuris nekerta izoliacinio sluoksnio.

FF-PIR – izoliacinė medžiaga, pasižymi itin mažu šilumos laidumo koeficientu (λD = 0,022 W/mK), todėl ją sumontavus sukuriamas labai efektyvus ir iki dviejų kartų plonesnis šiltinimo sluoksnis. Šios plokštės yra kietos, todėl karkasas remiamas į jas ir tvirtinamas į pagrindą ilgais ankeravimo varžtais per izoliacinę medžiagą. Taip sumažinami šilumos nuostoliai per karkaso elementus, o šilumos izoliacijos sluoksnio storis sumažinamas iki 20%.

FF-PIR plokštės yra sandarios, todėl užtikrina ir viso pastato sandarumą. PIR plokštės yra atsparios drėgmei, todėl ventiliuojamam fasadui nereikia papildomų priešvėjinių plėvelių ar kitų medžiagų, šiose plokštėse nevyksta vidinė konvekcija. Gautos konstrukcijos nereikia vėdinti, nes drėgmė FF-PIR plokštėse nesikaupia.

FF-PIR ventiliuojamo fasado sistema atitinka priešgaisrinius reikalavimus, nes PIR veikiamas liepsnos anglėja ir stabdo ugnies plitimą. Esant padidintiems fasado atsparumo ugniai reikalavimams, galima naudoti FF-PIR FR plokštes, kurios yra padengtos specialia priešgaisrine danga. Šių plokščių degumo klasė yra B-s1, d0 ir ją galima naudoti daugiaaukščių pastatų apšiltinimui.

  FF-PIR ALK FF-PIR FR
Matmenys 600×2400 mm
Storis 20 – 240 mm 50 – 2400 mm
Briaunų forma Griovelis-liežuvėlis L forma
Padengimas Daugiasluoksnė aliuminizuota danga Vienoje pusėje – skalūno pagrindo danga, kitoje – stiklo audinys
Degumo klasė E B-s1, d0
Video

Ventiliuojamo fasado instrukcija
1

Cokolinė pastato dalis apšiltinama Finnfoam F-300 XX plokštėmis.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Išorinės sienos apšiltinimo putu poliizocianuratu ff-pir, irengiant vėdinama fasadą, detalė
Išorinės sienos apšiltinimo putu poliizocianuratu ff-pir, irengiant vėdinama fasadą, sienos kampų detalės
Išorinės sienos su dailylenčių apdaila apšiltinimo detalė. Finnfoam ff-pir
Išorinės sienos su dailylenčių apdaila apšiltinimo detalė su ff-pir

Rekomenduojami produktai

Sienų izoliacija ir apšiltinimas

Lithuanian