Straipsniai

„Šiluma kaulų nelaužo“ – buto sienų šiltinimas iš vidaus

Šis ruduo pakankamai ilgai leido pasidžiaugti vasariškais orais, tačiau panašu, kad dabar jau sulaukėme tikro šlapio rudens. Jautresni šalčiui ima melsti įjungti centrinį šildymą, tačiau kai kurių, gyvenančių senuose daugiabučiuose namuose net ir kaistantys radiatoriai nedžiugina – šiluma greitai išeina per įvairius sienų plyšius, o sąskaitos už šildymą vis tiek didelės. Su tokia problema susidūrė ir kaunietis Kęstutis, išbandęs įvairius būdus šilumai taupyti, tačiau galiausiai atradęs buto sienų šiltinimą iš vidaus pats susiremontavęs bustą.

Kai daugiabutis – senas ir šaltuoju sezonu nepavyksta iš jo vidaus išginti drėgmės bei šalčio pagrindinė gausiai reklamuojama išeitis – renovacija. Tačiau ji ne visada įmanoma, nes kad ir kaip norėtumėte renovuoti savo daugiabutį, šiam norui turi pritarti ir didžioji dauguma kaimynų. Kęstutis ilgus metus gyveno būtent taip – šaltame būste (nors iš sąskaitų už šildymą to nepasakytum), name, kurio renovuoti kaimynai nesutiko. Vyras ieškojo įvairių paprastų ir sudėtingesnių sprendimų šilumai namuose sulaikyti.

Pirmiausia jis užklijavo blizgią plėvelę (foliją) už visų namų radiatorių. Po tokių sprendimų šiluma labiau atspindima į kambarį, tačiau kauniečio atveju pagerėjimas buvo minimalus.

Tuomet Kęstutis nutarė imtis rimtesnių būsto atnaujinimo darbų – pasikeitė buto langus, kadangi pro nesandarius plyšiu ties jais išsivėdindavo daug šilumos. Po tokių remonto darbų namuose tapo šilčiau tačiau vis dar nepakankamai.

Galiausiai Kęstutis atrado „Finnfoam“ sienų šiltinimo iš vidaus sprendimą su FF-PIR GYL plokštėmis, kuriomis galima patalpą apšiltinti iš vidaus. O kaip statybininkų perspėjimai apie rasos tašką sienoje? Iš poliuretano pagamintos plokštės FF-PIR GYL iš abiejų pusių padengtos aliuminio folija, o ta pusė, kuri lieka kambario viduje – dar ir gipso kartonu. Tagi, šiomis plokštėmis galima šiltinti tiek blokinį, tiek karkasinį namą, jos sulaiko šaltį ir garą, nesusidaro rasos taškas, taigi, sienos viduje nedrėksta.

„Nesu nei statybininkas, nei inžinierius – tačiau paskaitęs instrukcijas nusprendžiau, kad apsišiltinti kambarius nebus labai sudėtinga. Tereikia FF-PIR GYL plokščių ir poliuretaninių klijų. Na, dar medvaržčių tvirčiau pritvirtinti prie sienos,“ – sakė Kęstutis.

Priklijavus ir pritvirtinus plokštes, jų paviršių su gipso kartonu galima dažyti, tapetuoti, netgi klijuoti keramines plyteles.

„Plokštės yra itin sandarios ir nereikia jokių karkasų ar panašiai – tiesiog klijuoji jas prie sienos“, – sakė Kęstutis.

Kęstutis peržiūrėjo video instrukciją, įsigijo medžiagas, išnešė baldus ir ėmėsi darbo.

Taigi, žingsnis po žingsnio apžvelkime, kaip reikėtų apsišiltinti šaltą kambarį

1. Išsimatuokite sienos aukštį, atpjaukite plokštės dalį, maždaug 3 cm trumpesnę, nei sienos aukštis.

2. Pradėkite nuo bet kurio kambario kampo – vingiuota linija užtepkite poliuretaninių klijų (klijuojančių putų) ant to paviršiaus, kuris dengtas aliuminio folija, prispauskite plokštę prie sienos kampe, apačioje palikdami apie pusantro centrimetro tarpelį (pasidarykite tokio dydžio kaištį, tuomet bus paprasčiau plokštę tiesiog ant jo uždėti, toks pat tarpelis liks ir viršuje).

3. Tarpą tarp plokštės ir lubų bei plokštės ir grindų užsandarinkite poliuretano putomis.

4. Kadangi kiekviena plokštė turi liežuvėlio ir griovelio jungtį, jos montuojamos užleidžiant vieną kraštą ant kito, toje vietoje taip pat užpurškiant poliuretaninių klijų.

5. Priklijavus plokštę, reikėtų ją papildomai pritvirtinti medvaržčiais, kurie tvirtinami į plokštės kraštus 4 cm atstumu vienas nuo kito.

6. Išklijavus vieną sieną putų perteklių tiek sandūrų vietose, tiek ties lubomis ar grindimis nupjaukite.

7. Atsimatavę išpjaukite ertmes langams ar radiatoriams. Tačiau elektros instaliacija gali likti po plokšte, joje išsipjaukite naują ertmę kištukiniams lizdams.

8. Baigę šiltinti visą kambarį, plokščių sandūrų vietas užtinkuokite. Kęstutis tam rinkosi armavimo tinklelį.

9. Viskas! Galite pradėti apdailos darbus – dažyti ar tapetuoti.

Apsišiltinus sienas su šia plokšte pagerėja gyvenimo kokybė, jaukiau būti sename name ir mokestis už šildymą nebėra toks skausmingas, nes šiluma, už kurią sumokate, iš tiesų laikosi jūsų būste. Plokštės FF-PIR GYL taip pat itin nesumažina kambarių vidaus ploto, yra lengvos, neapsunkina konstrukcijos. Darbai gali būti užbaigti taip greitai, jog jei pasiryšite, dar galite suspėti išsaugoti šilumą būste ir šiai žiemai.

Daugiau informacijos apie sienų šiltinimo iš vidaus sprendimą rasite čia. FF-PIR GYL plokštes galite įsigyti iš Finnfoam distributorių visoje Lietuvoje.

Finnfoam gaminiais prekiauja:

Lithuanian