Ką daryti žmonėms, kurie gyvena senos statybos nerenovuotuose butuose, kai kiekvieną žiemą šiluma prarandama per neapšiltintas išorines sienas, tenka mokėti dideles sąskaitas už šildymą, o renovacija jų name neprasidėjus? Dalis gyventojų apskritai nežino, kada prasidės jų namo renovacija, todėl nenorėdami taikstytis su didelėmis sąskaitomis už šildymą, išaugusiomis dėl didelių šilumos nuostolių, nusprendžia išorines butų sienas šiltinti iš vidaus.
Kaip minėta pačioje pradžioje, šiltinimas iš vidinės pusės nėra geriausias variantas, kadangi jis turi kelis trūkumus: prarandamas naudingas patalpos plotas; reikia atsižvelgti į dalykus, kurių išorinėje sienos pusėje nėra (pvz., radiatoriai ir pan.); tačiau svarbiausia – problemos atsirandančios, netinkamai įrengus termoizoliacinį sluoksnį. Apšiltinus išorinę sieną iš vidaus ji įgauna naujas savybes, be to pasikeičia jos struktūra, todėl neteisingai įrengus termoizoliacijos sluoksnį žiemą jis įšals daugiau, kaupsis daugiau drėgmės, siena labiau deformuosis. Taip atsitinka dėl to, kad rasos taškas atsiranda ne atitvaroje, o izoliaciniame sluoksnyje (tarp senos atitvaros ir naujos apdailos). Kad taip nenutiktų, svarbu apšiltinti ne tik sienas, bet ir besiribojančias atitvaras, o naujas izoliacinis sluoksnis turėtų būti ypač sandarus, nepraleisti drėgmės.
FF-PIR privalumai:
|
Finnfoam siūlo išeitį – poliuretano plokštes FF-PIR 30/40/70 GYL, skirtas montavimui ant sienos vidinės pusės. FF-PIR 30/40/70 GYL šilumos izoliacinės plokštės pagamintos iš standžių poliizocianurato (poliuretano) putų (PIR) šerdies, iš vienos pusės padengtos daugiasluoksne aliuminio folija (montuojama prie sienos) ir gamykliškai priklijuotą 9 mm storio gipso kartono plokštę. Poliizocianuratas tai izoliacinė medžiaga, pasižyminti itin mažu šilumos laidumo koeficientu (λD = 0,022 W/mK), todėl jo pagalba sukuriama labai efektyvi šilumos izoliacija, kuri yra iki dviejų kartų plonesnė lyginant su kitomis izoliacinėmis medžiagomis. Aliuminio folijos sluoksnis veikia kaip garų barjeras, todėl konstrukcija tampa ypač sandari.
Finnfoam plokštėmis galima izoliuoti sienas nenaudojant vėjo ir garo plėvelių. Sienos konstrukcija su FF-PIR tampa vientisa ir sandari, taip pagerindama šilumos išsaugojimą. Plokštės FF-PIR 30/40/70 GYL išmatavimai: 30/40/70 x 600 x 2600 mm.
Plokštes nesudėtinga montuoti, jas galima naudoti įvairių konstrukcijų sienoms (mūro, betono, medžio ir kt.) izoliuoti. FF-PIR 30/40/70 GYL plokštes galima montuoti tiesiai ant sveikos sienos. Jei sena siena turi garų izoliaciją, ją reikia subadyti (apie 10 skylių kvadratiniame metre). Taip padaryti reikia dėl to, kad konstrukcijoje neliktų ertmių, tarp dviejų garo izoliacijos sluoksnių.
Šiltinimas pradedamas nuo kampo. Prieš pirmos plokštės montavimą, vertikalioje kampinėje sandūroje užpurškiama siaura sandarinimo putų juosta. Plokštės yra glaudžiamos prie sienos ir 15 mm atstumu nuo krašto tvirtinamos medvaržčiais, 300 mm tarpu vienas nuo kito. Į susidariusią liežuvėlio-griovelio sandūrą užpurškiamos sandarinimo putos. Tarp izoliacinių plokščių ir grindų bei lubų paliekamas apie 1 cm tarpos, į kurį lengva įpurkšti sandarinimo putų ir užsandarinti viršutinius ir apatinius sujungimus. Kadangi FF-PIR plokščių aliuminio folijos sluoksnis veikia kaip garų barjeras, todėl papildomos garo užtvaros naudoti nereikia. Kampuose plokštės montuojamos užleidžiant vieną plokštę ant kitos, o sandūrą užpurškiant sandarinimo putomis. Seną elektros instaliaciją galima palikti, paaukštinus elektros lizdus, o atsiradusias kiaurymes užsandarinus. Po plokščių montavimo atsiradęs išdžiūvusių sandarinimo putų perteklius nupjaunamas, o plokščių sandūros užglaistomos gipso kartono plokščių apdailai skirtu glaistu. FF-PIR 30/40/70 GYL plokštės yra paruoštos dažymui, tapetų klijavimui, ant jų galima klijuoti plyteles ir pan., taip kaip nurodo gipso kartono plokščių gamintojai.