Sprendimai | Atvirkštinis stogas

Atvirkštinis stogas

Atvirkštinis stogas – tai eksploatuojamas stogas, kuriame šilumos izoliacija yra įrengta virš hidroizoliacinio sluoksnio. Tokiu būdu ji apsaugo hidroizoliaciją nuo UV spindulių, šalčio, temperatūros svyravimų, galimų pažeidimų statybos darbų metu.

Atvirkštinio stogo šilumos izoliacija turėtų būti:

  • Tvirta;
  • Itin atspari drėgmei;
  • Lengva;
  • Turėti geras termoizoliacines savybes.
Aprašymas

 

1. Finnfoam DRAIN plokštė (su grioveliais); 2. Finnfoam FL plokštės, 2 sluoksniai; 3. Gelžbetoninė perdangos plokštė; 4. Hidroizoliacija; 5. Skiriamasis sluoksnis (geotekstilė); 6. Armuotas betonas; 7. Asfalto danga.

Šilumos izoliacija turi būti tvirta ir lengva, ypač atspari drėgmei ir šalčiui. Finnfoam plokštės turi visas šias savybes. Atvirkštinio stogo konstrukcijos įprastai naudojamos ant stogų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse, terasose, žaliuosiuose stoguose ir pan. Šis sprendimas taip pat taikomas papildomai plokščių stogų šilumos izoliacijai.

Ant hidroizoliacijos klojamos Finnfoam DRAIN plokštės su grioveliais, kurie skirti greitam vandens nubėgimui ir drėgmei iš konstrukcijos pašalinti. Ant Finnfoam izoliacinių plokščių klojamas filtruojantis audinys arba difuzinė plėvelė, vėliau, priklausomai nuo naudojimo tikslo, klojamas žvyras, trinkelės ar kita eksploatacijai tinkanti medžiaga. Pagal numatomas ekploatacines apkrovas parenkamos reikiamo stiprio Finnfoam plokštės (F-300, F-400, F-500 ar net F-700).

Montavimas

Įrengiant eksploatuojamą stogą izoliacinė medžiaga įrengiama virš hidroizoliacinio sluoksnio. Izoliacinę medžiagą nuolatos veikia drėgmė, lietus, sniegas, šaltis ir t.t., todėl kaip apšiltinimo medžiaga tinka tik ekstruzinis polistirenas (XPS). Jis atlaiko visas eksploatuojamo stogo apkrovas, yra lengvas ir išlaiko geras šilumos izoliacijos savybes per visą pastato naudojimo laikotarpį.

Plokštiesiems, atvirkštiniams eksploatuojamiems ir apželdintiems stogams įrengti rekomenduojama naudoti Finnfoam DRAIN plokštes. Ant hidroizoliacijos sluoksnio klojamose plokštėse yra grioveliai, kuriais vanduo greitai nubėga iš konstrukcijos. Grioveliai privalo turėti vientisą sistemą ir būti nukreipti į lietaus vandens surinkimo įrenginius.

Neintensyviai eksploatuojamiems stogams su skaldos sluoksniu, terasoms, apželdintiems stogams rekomenduojama naudoti Finnfoam F-300 tipo termoizoliacines plokštes. Kai yra mažo intensyvumo eismas arba riboto lygio apkrova, rekomenduojamos Finnfoam F-400 plokštės. Tokiose konstrukcijose betonines grindinio trinkeles virš skaldos sluoksnio galima kloti ant Finnfoam plokščių. Tarp skaldos sluoksnio ir termoizoliacijos dedama difuzijai atvira, puvimui atspari geotekstilė yra skiriamasis ir apsauginis sluoksnis. Ji klojama taip, kad sandūros siūlės persidengtų po 150 mm. Kai yra intensyvus transporto priemonių srautas, dideles apkrovas laikančių plokščių stogų konstrukcijoms įrengti turi būti naudojamos Finnfoam termoizoliacinės plokštės F-500, F-700.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Eksploatuojamo stogo apšiltinimo detalė. Lengvųjų automobilių stovėjimo aikštelė
Ekslpoatuojamo stogo apšiltinimo detalė. Terasa ant perdangos. Finnfoam FI/URA
Eksploatuojamo stogo apšiltinimo detalė. Terasa ant perdangos. Finnfoam FL
Ekslpoatuojamo stogo apšiltinimo detalė. Terasa ant perdangos. Finnfoam URA/URA
Eksploatuojamo apželdinto stogo apšiltinimo detalė. Finnfoam FL/URA
Eksploatuojamo apželdinto stogo apšiltinimo detalė. Finnfoam FL/URA
Eksploatuojamo apželdinto stogo apšiltinimo detalė. Finnfoam FL
Eksploatuojamos terasos ir apželdinto stogo apšiltinimo detalė
Plokščio stogo ant profiliuotos skardos pakloto apšiltinimo detalė
Plokščio stogo jungtis su trisluoksne mūro siena ties parapetu
Eksploatuojamo apšiltinto stogo detalė ties parapetu
Renovuojamo plokščio stogo apšiltinimo detalė

Rekomenduojami produktai

Stogo izoliacija ir apšiltinimas