Sprendimai | Plokščio stogo šiltinimas

  • FF-EPS ant stogo
  • FF-EPS ant stogo

Plokščio stogo šiltinimas

Per stogo konstrukciją patiriami vieni didžiausių šilumos nuostolių pastate, nes šiltas oras kyla į viršų, todėl stogo izoliacija turi būti ne tik efektyvi, bet ir labai sandari. Finnfoam plokščio stogo šiltinimo sluoksnio įrengimui siūlo rinktis vieną iš dviejų būdų: stogą šiltinti poliizocianurato FF-PIR plokštėmis arba polisterininio putplasčio FF-EPS plokštėmis.

FF-PIR termoizoliacinės plokštės pasižymi itin mažu šilumos laidumo koeficientu (λD = 0,022 (W/m·K)), todėl sukuria ypač efektyvią šilumos izoliaciją, o plokštės paviršiuje esanti aliuminio folija užtikrina konstrukcijos sandarumą. Šios plokštės populiariausios tuose stoguose, kai norima gauti ypač sandarią konstrukciją ir kartu sumažinti bendra visos konstrukcijos storį.

Ieškantiems geriausio kainos ir kokybės santykio – efektyvi, lengvai montuojama šilumos izoliacija FF-EPS – ekonomiškas pasirinkimas. FF-EPS šilumos laidumo koeficientas λD – 0,030 W/mK. Plokštės tinka įvairioms stogo konstrukcijoms šiltinti, montuojant šias plokštes įrengiamas vientisas, kompaktiškas ir sandarus izoliacijos sluoksnis. Stogams izoliuoti skirtos FF-EPS 80 ir FF-EPS 100 plokštės.

Aprašymas
Šilumos izoliacija ir garų barjeras viename

FF-PIR ypač tinkama naudoti energiškai efektyviuose ir pasyviuose pastatuose, nes šios plokštės žymiai sumažina visos konstrukcijos storį, ko neįmanoma padaryti naudojant kitas izoliacines medžiagas.

Plokščią stogą apšiltinti lengviausia, nes nereikia spręsti dėl gegnių susidarančių šiluminių tiltelių problemos, galima įrengti ištisinį izoliacinį sluoksnį. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad šiltinamų stogų šilumos izoliacija ir kitos jų dalys turi būti apsaugotos nuo garinės drėgmės, išeinančios iš pastato į išorę, ir atmosferos drėgmės (lietaus, sniego ir kt.) iš išorės. Taip pat plokščiajam stogui būtina įrengti funkcionalią lietaus ir tirpstančio sniego vandens nuvedimo sistemą bei patikimą hidroizoliacinę stogo dangą. Naudojant kietas Finnfoam plokštes (FF-EPS ar FF-PIR) nesusidaro vagos ar įdubimai dėl susikaupiančio vandens. Projektuojant plokščius stogus, turi būti įvertintas galimas jų judėjimas, todėl termoizoliacinės medžiagos turi atlaikyti atsiradusius įtempimus.

FF-PIR su aliuminio dangos paviršiumi pasižymi dideliu atsparumu vandens garams, todėl ši medžiaga veikia ir kaip garų barjeras, nereikia papildomo garo izoliacijos sluoksnio. Norint padidinti visos konstrukcijos sandarumą, rekomenduojama plokščių siūles ir sujungimus sandarinti elastingomis sandarinimo putomis.

FF-EPS yra formuoto polistirolo šilumos izoliacija tinkama naudoti įvairiose stogo konstrukcijose, renovuojant stogus ar kaip papildoma termoizoliacija. Šilumos izoliacijai naudojant FF-EPS plokštes, papildomai reikalingas garus izoliuojantis sluoksnis, kadangi šių plokščių atsparumas vandens garams yra nepakankamas. Garų barjeras gali būti sukurtas naudojant Finnfoam XPS, FF-PIR plokštes arba tradicinę garo izoliacinę plėvelę.

Montavimas

Su FF-PIR plokštėmis lengva dirbti, nes jas galima pjaustyti įprastais ar elektriniais įrankiais, jos netrupa. Prieš klojant izoliacines plokštes ant stogo perdangos, jos paviršius turi būti nuvalytas, sausas, ant jo neturi būti nuolaužų ir kitų statybinių šiukšlių, vandens, ledo ar sniego. Pagrindas turi būti tinkamai paruoštas, kad nenukentėtų montavimo kokybė.

Įrengiant plokščiuosius stogus, dažniausiai naudojamos ruloninės hidroizoliacinės stogo dangos ir membranos. Apšiltinus plokščią stogą FF-PIR plokštėmis ir norint įrengti prilydomą ruloninę dangą, reikėtų ant viršaus pakloti ploną mineralinės vatos sluoksnį, prie kurio būtų galima prilydyti hidroizoliacinę dangą.

FF-PIR izoliacinės plokštės turi būti montuojamos naudojant „Finnfoam“ patvirtintas tvirtinimo detales ir klijus. Šilumos izoliacinis sluoksnis turi būti gerai pritvirtintas visu stogo perimetru bei prie angų ir atramų. Neturėtų būti montuojama daugiau izoliacijos nei galima padengti membrana ir užbaigti iki darbo laiko pabaigos arba prieš prasidedant blogam orui. Plokštės prie šiltinamo paviršiaus kliuojamos ir tarpusavyje sandarinamos poliuretaniniais klijais.

Stogo šilumos izoliacija gali būti įrengiama vieno arba kelių sluoksnių. Kai šilumos izoliacija daroma kelių sluoksnių, jų siūlės neturi sutapti, o tarpai tarp sluoksnių turi būti užsandarinti. FF-EPS plokštės prie stogo tvirtinamos smeigėmis arba klijuojamos. Jeigu nėra galimybės plokščių tvirtinti prie pagrindo mechaniškai, jos turi būti klijuojamos specialiais klijais.

Ant gelžbetoninės kiaurymėtosios plokštės klojamas garus izoliuojantis sluoksnis, virš jo vienu arba keliais sluoksniais – FF-EPS plokštės. Dažniausiai įrengiant plokščiuosius stogus naudojamos ruloninės hidroizoliacinės stogo dangos ir membranos. Apšiltinus plokščią stogą FF-EPS plokštėmis ir norint įrengti prilydomą ruloninę dangą, reikėtų ant viršaus pakloti ploną mineralinės vatos sluoksnį ir prie jos prilydyti hidroizoliacinę dangą.

Šiluminiai tilteliai plokščiajame stoge gali susidaryti ties stogo ir sienos sujungimu – parapetu, tačiau teisingai atlikus parapeto apšiltinimo darbus, naudojant efektyvias medžiagas (FF-EPS arba FF-PIR plokštes), šilumos nuostoliai minimizuojami.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Stogo apšiltinimo detalė. Finnfoam FF-PIR
Stogo (su PVC danga) apšiltinimo detalė. Finnfoam FF-PIR
Stogo (su hidroizoliacine danga) apšiltinimo detalė. Finnfoam FF-PIR

Rekomenduojami produktai

Stogo izoliacija ir apšiltinimas