Sprendimai | Plokščio stogo šiltinimas

  • FF-EPS ant stogo
  • FF-EPS ant stogo

Plokščio stogo šiltinimas

Finnfoam plokščio stogo šiltinimo sluoksnio įrengimui siūlo rinktis vieną iš dviejų būdų: stogą šiltinti poliizocianurato FF-PIR plokštėmis arba polisterininio putplasčio FF-EPS plokštėmis.

FF-PIR privalumai:

  • Plona izoliacija.
  • Sandarumas.
  • Pagaminta Suomijoje.

FF-EPS privalumai:

  • Pagaminta formose.
  • Tikslūs matmenys.
  • Pagerintos izoliacinės savybės.

Aprašymas

Per stogo konstrukciją patiriami vieni didžiausių šilumos nuostolių pastate, nes šiltas oras kyla į viršų, todėl stogo izoliacija turi būti ne tik efektyvi, bet ir labai sandari. Plokščią stogą apšiltinti lengviausia, nes nereikia spręsti dėl gegnių susidarančių šiluminių tiltelių problemos, galima įrengti ištisinį izoliacinį sluoksnį. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad šiltinamų stogų šilumos izoliacija ir kitos jų dalys turi būti apsaugotos nuo garinės drėgmės, išeinančios iš pastato į išorę, ir atmosferos drėgmės (lietaus, sniego ir kt.) iš išorės. Taip pat plokščiajam stogui būtina įrengti funkcionalią lietaus ir tirpstančio sniego vandens nuvedimo sistemą bei patikimą hidroizoliacinę stogo dangą. Naudojant kietas Finnfoam plokštes (FF-EPS ar FF-PIR) nesusidaro vagos ar įdubimai dėl susikaupiančio vandens.

Finnfoam siūlo FF-PIR ir FF-EPS plokštes plokščio stogo šiltinimui:

 
  FF-PIR ALK FF-PIR EPS 80 FF-PIR EPS 100
Matmenys 600 x 2400 mm 600 x 1200 mm
Storis 20 – 240 mm 100 – 350 mm 100 – 400 mm
Šilumos laidumo koef. 0,022 W/mK 0,030 W/mK
Stipris gniuždant 100 kPa 80 kPa 100 kPa
Lenkimo stipris 125 kPa
150 kPa
Brianų forma Griovelis-liežuvėlis arba arba

 

FF-PIR ypač tinkama naudoti energiškai efektyviuose ir pasyviuose pastatuose, nes šios plokštės žymiai sumažina visos konstrukcijos storį, ko neįmanoma padaryti naudojant kitas izoliacines medžiagas. FF-PIR su aliuminio dangos paviršiumi pasžymi dideliu atsparumu vandens garams, todėl ši medžiaga veikia ir kaip garų barjeras, nereikia papildomo garo izoliacijos sluoksnio.

Montavimas
Darbas su FF-PIR

Su FF-PIR plokštėmis lengva dirbti, nes jas galima pjaustyti įprastais ar elektriniais įrankiais, jos netrupa. Prieš klojant izoliacines plokštes ant stogo perdangos, jos paviršius turi būti nuvalytas, sausas, ant jo neturi būti nuolaužų ir kitų statybinių šiukšlių, vandens, ledo ar sniego. Pagrindas turi būti tinkamai paruoštas, kad nenukentėtų montavimo kokybė.

Įrengiant plokščiuosius stogus, dažniausiai naudojamos ruloninės hidroizoliacinės stogo dangos ir membranos. Apšiltinus plokščią stogą FF-PIR plokštėmis ir norint įrengti prilydomą ruloninę dangą, reikėtų ant viršaus pakloti ploną mineralinės vatos sluoksnį, prie kurio būtų galima prilydyti hidroizoliacinę dangą.

FF-PIR izoliacinės plokštės turi būti montuojamos naudojant „Finnfoam“ patvirtintas tvirtinimo detales ir klijus. Šilumos izoliacinis sluoksnis turi būti gerai pritvirtintas visu stogo perimetru bei prie angų ir atramų. Neturėtų būti montuojama daugiau izoliacijos nei galima padengti membrana ir užbaigti iki darbo laiko pabaigos arba prieš prasidedant blogam orui. Plokštės prie šiltinamo paviršiaus kliuojamos ir tarpusavyje sandarinamos poliuretaniniais klijais.

Darbas su FF-EPS

Stogo šilumos izoliacija gali būti įrengiama iš vieno arba kelių sluoksnių. Kai šilumos izoliacija daroma kelių sluoksnių, jų siūlės neturi sutapti, o tarpai tarp sluoksnių turi būti užsandarinti. FF-EPS plokštės prie stogo tvirtinamos smeigėmis arba klijuojamos. Jeigu nėra galimybės plokščių tvirtinti prie pagrindo mechaniškai, jos turi būti klijuojamos specialiais klijais.

Ant gelžbetoninės kiaurymėtosios plokštės klojamas garus izoliuojantis sluoksnis, virš jo vienu arba keliais sluoksniais – FF-EPS plokštės. Dažniausiai įrengiant plokščiuosius stogus naudojamos ruloninės hidroizoliacinės stogo dangos ir membranos. Apšiltinus plokščią stogą FF-EPS plokštėmis ir norint įrengti prilydomą ruloninę dangą, reikėtų ant viršaus pakloti ploną mineralinės vatos sluoksnį ir prilydyti hidroizoliacinę dangą.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Medinio stogo su prilydoma bitumine stogo danga apšiltinimo detalė. Ff-eps
Stogo apšiltinimo detalė. Ff-eps
Stogo apšiltinimo detalė. Ff-eps
Stogo apšiltinimo detalė. Finnfoam ff-pir
Stogo (su pvc danga) apšiltinimo detalė. Finnfoam ff-pir
Stogo (su hidroizoliacine danga) apšiltinimo detalė. Finnfoam ff-pir

Rekomenduojami produktai

Stogo izoliacija ir apšiltinimas

Lithuanian