Sprendimai | Plokščio stogo šiltinimas su PIR

Plokščio stogo šiltinimas su PIR

Per stogo konstrukciją patiriami vieni didžiausių šilumos nuostolių pastate – šiltas oras kyla į viršų, todėl stogo izoliacija turi būti ne tik efektyvi, bet ir labai sandari. FF-PIR termoizoliacinės plokštės pasižymi itin mažu šilumos laidumo koeficientu (λD = 0,022 (W/m·K)), todėl jų pagalba sukuriama ypač efektyvi šilumos izoliacija, o plokštės paviršiuje esanti aliuminio folija užtikrina konstrukcijos sandarumą.

Izoliacinės medžiagos FF-PIR tinka ir naujiems pastatams, ir naujiems energiškai efektyviems bei pasyviems pastatams. Taip pat jos naudojamos senos statybos pastatų renovacijai, kaip papildoma šilumos izoliacija. Izoliacija FF-PIR ypač tinkama naudoti energiškai efektyviuose ir pasyviuose pastatuose, kadangi galima sumažinti konstrukcijų storius, ko neįmanoma padaryti naudojant kitas izoliacines medžiagas.

  1. PVC stogo danga
  2. FF-PIR ALK
  3. Trapeciniai plieno lakštai
  4. Dvitėjinė sija

 

Šilumos izoliacija ir garų barjeras viename

Izoliacija FF-PIR pasižymi tuo, kad jai nereikia atskiro vėją ir garus izoliuojančio sluoksnio. Izoliacijos FF-PIR aliuminio dangos paviršius pasižymi dideliu atsparumu vandens garams, todėl FF-PIR izoliacija veikia ir kaip garų barjeras. Norint padidinti visos konstrukcijos sandarumą, rekomenduojama plokščių siūles ir sujungimus sandarinti elstingomis sandarinimo putomis. Izoliacinės medžiagos FF-PIR gali būti naudojamos konstrukcijose iš skirtingų medžiagų: medžio, gelžbetonio ar metalo.

Plokščią stogą apšiltinti lengviausia, nes nereikia spręsti dėl gegnių susidarančių šiluminių tiltelių problemos, galima įrengti ištisinį izoliacinį sluoksnį. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad šiltinamų stogų šilumos izoliacija ir kitos jų dalys turi būti apsaugotos nuo garinės drėgmės, išeinančios iš pastato į išorę, ir atmosferos drėgmės (lietaus, sniego ir kt.). Taip pat plokščiajam stogui būtina įrengti funkcionalią lietaus ir tirpstančio sniego vandens nuvedimo sistemą bei patikimą hidroizoliacinę stogo dangą. Plokščio stogo šiltinimui siūlome rinktis poliuretano plokštes FF-PIR, kurių šilumos laidumo koeficientas yra 0,022 W/mK, todėl tokiam stogui reikės mažesnio izoliacijos storio.

Greitas ir paprastas darbas su FF-PIR plokštėmis

Su FF-PIR plokštėmis lengva dirbti, nes jas galima pjaustyti įprastais ar elektriniais įrankiais, jos netrupa. Prieš klojant izoliacines plokštes ant stogo perdangos, jos paviršius turi būti nuvalytas, sausas, ant jo neturi būti nuolaužų ir kitų statybinių šiukšlių, vandens, ledo ar sniego. Pagrindas turi būti tinkamai paruoštas, pašalinant visus defektus, kad jie nepaveiktų montavimo kokybės.

Įrengiant plokščiuosius stogus, dažniausiai naudojamos ruloninės hidroizoliacinės stogo dangos ir membranos. Apšiltinus plokščią stogą FF-PIR plokštėmis ir norint įrengti prilydomą ruloninę dangą, reikėtų ant viršaus pakloti ploną mineralinės vatos sluoksnį, prie kurio būtų galima prilydyti hidroizoliacinę dangą.

Šiluminiai tilteliai plokščiajame stoge gali susidaryti ties stogo ir sienos sujungimu – parapetu, tačiau teisingai atlikus parapeto apšiltinimo darbus, naudojant efektyvias medžiagas FF-EPS arba FF-PIR, šiluminis tiltelis minimizuojamas.

FF-PIR izoliacinės plokštės turi būti montuojamos naudojant Finnfoam patvirtintas tvirtinimo detales ir klijus. Šilumos izoliacinis sluoksnis turi būti gerai pritvirtintas visu stogo perimetru bei prie angų ir atramų. Neturėtų būti montuojama daugiau izoliacijos nei galima padengti membrana ir užbaigti iki darbo laiko pabaigos arba prieš prasidedant blogam orui. Plokštės prie šiltinamo paviršiaus kliuojamos ir tarpusavyje sandarinamos poliuretaniniais klijais.

Atvirkštinio/eksploatuojamojo stogo šilumos izoliacija turi būti:

  • tvirta;
  • itin atspari drėgmei;
  • lengva;
  • pasižyminti geromis termoizoliacinėmis savybėmis.

Pagal STR 2.04.01:2018 „Pastatų atitvaros. Sienos, stogai, langai ir išorinės įėjimo durys“ plokščiųjų atvirkštinių stogų termoizoliaciniams sluoksniams leidžiama naudoti tik statybos produktus iš ekstruzinio polistireninio putplasčio (XPS).

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Stogo apšiltinimo detalė. Finnfoam FF-PIR
Stogo (su PVC danga) apšiltinimo detalė. Finnfoam FF-PIR
Stogo (su hidroizoliacine danga) apšiltinimo detalė. Finnfoam FF-PIR
Lankstinukai, brošiūros

Rekomenduojami produktai

Stogo izoliacija ir apšiltinimas

Sekite mūsų inovatyvias naujienas apie šiltinimo sprendimus