Sprendimai | Pamatų apšiltinimas / Renovacija

Pamatų apšiltinimas / Renovacija

Drėgmei ir sušalimo/atšilimo ciklams atsparios Finnfoam plokštės yra geriausias pasirinkimas pamatų šiltinimui. Šių plokščių izoliacinės savybės nekinta net keičiantis aplinkos sąlygoms, todėl jos saugo šilumą visą pastato eksploatavimo laikotarpį.

Finnfoam plokščių privalumai:

  • Neįgeria drėgmės.
  • Tvirtos.
  • Aukštos kokybės suomiška šilumos izoliacija.
Aprašymas
Pamatų šiltinimas Finnfoam ekstruzinio polistireno plokštėmis

Pastatuose net iki 15% šilumos prarandama per pamatus, todėl norint pagerinti pastato termoizoliacines savybes, būtina apšiltinti pamatus ir įrengti gerą hidroizoliaciją. Tinkamai apšiltinti pamatai ir cokolis ne tik gerai sulaiko šilumą, bet ir pagerina konstrukcijų būklę – jose nesikaupia drėgmė, jų neardo šaltis. Naudojant Finnfoam plokštes nereikia jokių papildomų drenažinių membranų ar sudėtingų drenažo sistemų.

Ypač aukšti reikalavimai keliami visai su gruntu besiliečiančiai šilumos izoliacijai (taip pat ir pamatų). Šią izoliaciją mažiausiai 50 metų veikia drėgmė, šaltis ir įvairios apkrovos. Statant pastatą svarbiausia, kad pamatų šilumos izoliacija būtų ilgalaikė ir patikima. Grunte visada yra aukštas drėgmės lygis (RH=100%), todėl termoizoliacinis sluoksnis turi būti įrengtas iš itin drėgmei atsparių medžiagų. Pamatai saugos šilumą tik tada, kai termoizoliacinė medžiaga visą eksploatavimo laikotarpį išliks sausa – net ir nedidelis drėgmės kiekis, patekęs į izoliacinę medžiagą ir sušalęs ardo jos struktūrą. Šilumos izoliaciją gali pažeisti ir ant žemės paviršiaus susidarančios apkrovos, suprastėjęs drenažas, pakilęs gruntinio vandens lygis ar atsiradusios augalų šaknys, rieduliai ir pan. Tokiais atvejais geriausia alternatyva – naudoti ypač stiprią ir vandens neįgeriančią medžiagą Finnfoam XPS.

 

Finnfoam izoliacinės plokštės yra uždarų porų, jų tankumas yra vientisas, todėl šios plokštės įgeria mažai drėgmės, yra atsparios šalčiui ir apkrovoms, sukuria gerą šilumos izoliaciją, yra ilgaamžės ir patikimos. Į vientisą Finnfoam plokščių porų struktūrą neįsiskverbia vanduo, augalų šaknys, gruntas ar kitos medžiagos. Naudojant Finnfoam plokštes nereikia jokių papildomų drenažinių membranų ar sudėtingų drenažo sistemų.

Tačiau pamatai saugos šilumą tik tada, kai termoizoliacinė medžiaga visą eksploatavimo laikotarpį išliks sausa. Net ir nedidelis drėgmės kiekis, patekęs į izoliacinę medžiagą ir sušalęs (o vanduo šaldamas plečiasi) ardo jos struktūrą. Ypač jeigu ji nėra uždara ir sandari visoje plokštėje, o sudaryta iš sulipintų burbuliukų ar pluoštinės medžiagos. Izoliacinėms medžiagoms, naudojamoms pamatams izoliuoti, svarbiausias parametras yra jų atsparumas šalčiui. Jis nustatomas matuojant drėgmės įgertį po 300 šaldymo ir šildymo ciklų (EN12091). Tik įvertinus šio testo rezultatus galima pasirinkti pamatų izoliacines medžiagas.

Finnfoam plokščių drėgmės įgertis po 300 ciklų yra ne daugiau 1 %, todėl savybės išlieka praktiškai nepakitusios ne mažiau nei 50 metų.

Video
Rūsio sienos šiltinimas

Montavimas

Finnfoam plokštes lengva ir patogu montuoti, jas nesunku pjaustyti įprastais staliaus įrankiais. Klijuojant plokštes prie pamato, rekomenduojama naudoti šaltus bituminius klijus be tirpiklių, poliuretaninius (PU) klijus arba cementinio pagrindo klijus, pagal klijų gamintojų rekomendacijas. Norint padidinti Finnfoam plokščių sukibimą su klijais arba tinku, jų paviršių rekomenduojama mechaniškai pašiurkštinti naudojant stambiagrūdį švitrinį popierių ar kitus įrankius, arba naudoti Finnfoam XX plokštes, kurių rifliuotas paviršius išgaunamas gamybos metu.

Klojant vienu sluoksniu, šiluminių tiltelių pavojus tampa mažesnis, jei plokščių briaunos yra frezuotos (FL). Norint išgauti didesnį izoliacinio sluoksnio storį, plokštes galima klijuoti tarpusavyje dviem ar daugiau sluoksnių. Klijavimo tarp plokščių technologija tokia pati, kaip klijuojant prie pamato. Finnfoam plokštės prie pamato turi būti tvirtinamos taip, kad užpylus gruntu, jos nepasislinktų ir tarp plokščių neatsirastų plyšių.

Siekiant išvengti susidarančio įšalo po pastato konstrukcijomis, papildomai Finnfoam plokštes galima kloti horizontaliai per visą pastato perimetrą grunte, 20-30 cm nuo žemės paviršiaus, su 5 % nuolydžiu. Pagal Lietuvos gamtines sąlygas, reikalinga 50 mm storio ir 1200 mm pločio izoliacija per visą pastato permetrą.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Pamato apšiltinimo detalė. Finnfoam f-300
Tinkuojamos mūro sienos cokolio apšiltinimo detalė. Pamato klojinys iš Finfoamm plokščių
Tinkuojamos mūro sienos cokolio su rūsiu apšiltinimo detalė. Detalė a
Trisluoksnės mūro sienos ir pamatų sijos apšiltinimo detalė
Sienos su vėdinamu fasadu ir cokolio sujungimo detalė. Cokolio apdaila iš cokolinių plokščių
Sienos su vitrininiu langu cokolio apšiltinimo detalė
Trisluoksnės sieninės plokštės ir cokolio sijos sujungimo detalė (1 variantas)
Trisluoksnės sieninės plokštės ir cokolio sijos sujungimo detalė (2 variantas)
Apšiltintas cokolis su gręžtiniu pamatu, rostverku ir grindų konstrukcija
Renovuojamo pastato cokolio papildomas apšiltinimas
Lithuanian