Sprendimai | Vamzdžių tranšėjos

Vamzdžių tranšėjos

Specialios Finnfoam vamzdžių dėklų plokštės yra:

  • Atsparios šalčiui. Todėl apsaugo vamzdžius nuo užšalimo, juos galima kloti aukščiau įšalo gylio.
  • Įgeriančios mažai vandens. Finnfoam plokščių porų struktūra yra vientisa ir visiškai uždara, todėl jos praktiškai neįgeria drėgmės ir metams bėgant jų termoizoliacinės savybės nekinta.
  • Atsparios apkrovoms. Finnfoam plokštės yra itin tvirtos, todėl nesunkiai atlaikys grunto svorį ar intensyvų transporto eismą.
Aprašymas

Vamzdynai ir kanalizacijos šuliniai įprastai yra įrengiami neįšąlančiame gylyje, kad vamzdžiai neperšaltų ir būtų išvengiama įšalo padarytos žalos. Bet kartais tenka vamzdžius pakloti aukščiau paviršiaus. Klojant vandentiekio ar nutekamųjų vandenų vamzdynus aukščiau įšalo gylio, juos būtina izoliuoti. Vamzdynų izoliacijos storis ir plotis priklauso nuo klimato sąlygų, grunto tipo, gruntinio vandens aukščio ir jo kiekio dirvoje, grunto tankio ir kt.

Jeigu kanalizaciją turinčių pastatų žemutiniai grindų lygiai ir gatvės arba kiemo teritorijų nuožulnumo ir aukščio skirtumai leidžia, galima virš įšalo ribos montuojamų vamzdynų apsaugai nuo užšalimo naudoti termoizoliacines plokštes.

Finnfoam dėklai vamzdynų izoliacijai

Specialios plokštės vamzdžių kanalams suformuoti gaminamos ir pristatomos kaip plokštės, bet statybos metu lengvai sulaužomos per padarytas įpjovas ir įstatomos į tam pritaikytus griovelius.

Gera izoliacija apsaugo nuo įšalo

Vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžių termoizoliacija bei izoliacija nuo įšalo reikalinga ir pro vamzdžius išeinančiai šilumai išnaudoti. Izoliacija sulėtina šilumos nutekėjimą žiemos metu ir apsaugo vamzdynus nuo peršalimo, tuo pat metu išvengiama grunto įšalimo bei jo padaromos žalos vamzdynams.

Vamzdžių izoliacinė lentelė

Nuotekų vandens šilumos išsaugojimas

Naudojant vamzdžių izoliavimo dėklus lengva įrengti šilumokaitį, kuriame nuotekų vandeniu būtų šildomas įtekantis vanduo. Taip dalis nutekamuosiuose vandenyse esančios šilumos grąžinama ir sutaupoma energijos. Kartu vamzdynai gerai apsaugomi nuo užšalimo.

059_IT-1.jpg

Planuojant apsaugą nuo įšalo, reiktų atsižvelgti į oro sąlygas, į grunto sąlygas ir iš vamzdynų kylančią šilumą.

Ar neperšals vamzdžiai? Tai priklausys ne tik nuo oro sąlygų, bet ir nuo grunto kokybės. Smėlio, žvyro ir stambiose moreninėse žemėse įšalo gylis yra didesnis nei molio ar juodžemio. Taip yra dėl stambių žemės rūšių šiluminio pralaidumo ir nedidelio šilumos išlaikymo. Negiliai įrengtų vamzdynų izoliacijos poreikis stambioje, sutankintoje žemėje yra didesnis nei daug drėgnesniame molio grunte.

Išlaidos priklauso nuo montavimo gylio

Vamzdynų įrengimo gylis turi reikšmės vamzdžių linijos montavimo išlaidoms, iš kurių daugiau nei pusė yra kasimo, skaldymo, montavimo ir pripylimo darbų. Negiliai lengvuose gruntuose be dugno pastiprinimo darbų įrengiant vamzdynus galima sutrumpinti montavimo laiką bei išvengti kasimo atramų. Tokiu atveju sutaupoma daug pinigų.

1. Finnfoam vamzdyno izoliacija

2. Vidutinio stambumo smėlis

3. Vamzdis

Grunto įtaka

061_IT-3.jpg

Smėlio, žvyro ir kitų stambių frakcijų moreniniuose gruntuose esantiems vamzdžiams izoliuoti rekomenduojama naudoti išgaubtą, vamzdžių šonų link nusidriekiančią U formos izoliacijos konstrukciją. Molio, dumblo ir smulkių frakcijų moreniniuose gruntuose įrengti vamzdynai izoliuojami naudojant horizontalią, paviršius išlyginančią izoliaciją.

Video
Vamzdynų šiltinimas

Montavimas

Vandentiekio ir nuotekų vamzdžiai turi būti klojami ant 8-12 mm gruntinio užpildo (smėlio, žvyro) ir uždengti bent 100 mm to paties užpildo sluoksniu. „Finnfoam“ plokštės turi specialius griovelius ir išpjovas, todėl izoliacijos montavimas vyksta greitai ir kokybiškai. Dėklo viduje klojamas šildymo kabelis.

Jungtis, ventilius ir patikros kameras, kaip ir visą vamzdyną, reikia efektyviai izoliuoti.

1.png

1. Tranšėjos dugną užpilkite žvyro sluoksniu ir sutankinkite.

1.png

2. Nupjaukite galus išilgai plokštės, pagal plokštėje padarytus įpjomimus.

1.png

3. Šonines plokštės dalis įstatykite vertikaliai į griovelius.

1.png

4. Vandentiekio ir nuotekų vamzdžius klokite lygiagrečiai vienas kito, klojinio viduje. Lietaus nuotekų vamzdį – klojinio išorėje.

1.png

5. Klojinio vidų užpildykite smėliu.

1.png

6. Tranšėją užpildykite žvyru iki klojinio viršaus. Ant klojinio viršaus uždėkit „Finnfoam“ plokštę apsaugai nuo užsšalimo taip, kad ji dengtų ir lietaus nuotekų vamzdį.

Iki viršaus užpildykite tranšėją gruntu.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Horizontalusis vamzdyno apšiltinimas
Horizontalusis ir vertikalusis vamzdyno apšiltinimas (1 variantas)
Horizontalusis ir vertikalusis vamzdyno apšiltinimas (2 variantas)
Visapusis vamzdyno apšiltinimas
Informacija atsiųsti

Rekomenduojami produktai

Vamzdžių tranšėjų įrengimas