Sprendimai | Trisluoksnio mūro siena

Trisluoksnio mūro siena

Trisluoksnio mūro konstrukcija įrengiama, kai namo išorės apdailai pasirenkamos apdailinės plytos. Dėl A++ klasės reikalavimų, tokios sienos storis didėja, todėl rekomenduojame rinktis kiek įmanoma efektyvesnes šilumos izoliacijos plokštes. Itin efektyvios FF-PIR ir FF-EPS plokštės leis maksimaliai sumažinti sienos storį ir padės užtikrinti sandarumą.

FF-PIR ir FF-EPS plokščių privalumai:

  • FF-PIR šilumos laidumas λD yra 0,022 W/mK, todėl reikia iki 2 kartų plonesnių plokščių nei šiltinant tradicinėmis izoliacinėmis medžiagomis
  • FF-EPS šilumos laidumas λD yra 0,030 W/mK, todėl reikia iki 25% plonesnių plokščių nei šiltinant tradicinėmis izoliacinėmis medžiagomis
  • Plokštėms nereikalingi atskiri vėjo ar garų barjerai.
  • Plokštės nesukrenta ir nesuslūgsta.
Aprašymas

Trisluoksnio mūro konstrukcija įrengiama, kai namo išorės apdailai pasirenkamos apdailinės plytos (dažniausiai klinkerio) arba kitos sunkios konstrukcinės medžiagos (akmenys, betono plokštės ir pan.). Apšiltinimo sluoksnis yra įrengiamas tarp laikančiosios sienos konstrukcijos ir apdailinio sluoksnio. Dėl A++ klasės reikalavimų tokios sienos storis didėja, todėl rekomenduojame rinktis kiek įmanoma efektyvesnes šilumos izoliacines plokštes.

Finnfoam siūlo FF-PIR ir FF-EPS plokštes trisluoksnio mūro sienos apšiltinimui:

  FF-PIR ALK FF-PIR FR FF-PIR EPS
Matmenys 600 x 2400 mm 600 x 1200 mm
Storis 20 – 240 mm 50 – 240 mm 100 – 400 mm
Šilumos laidumo koef. 0,022 W/mK 0,025 – 0,027 W/mK 0,030 W/mK
Brianų forma Griovelis-liežuvėlis arba
Padengimas Daugiasluoksnė aliuminizuota danga Vienoje pusėje – skalūno pagrindo danga, kitoje – stiklo audinys

 

FF-PIR AL yra poliuretano plokštės su labai geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis (λD = 0,022 W/mK), padedančiomis maksimaliai sumažinti sienos storį ir įrengti sandarų, ištisinį apšiltinimo sluoksnį. Esant padidintiems fasado atsparumo ugniai reikalavimams, galima naudoti FF-PIR FR plokštes, kurios yra padengtos specialia priešgaisrine danga.

Šių plokščių degumo klasė yra B-s1, d0 ir ją galima naudoti daugiaaukščių pastatų apšiltinimui.

FF-EPS yra pagerintų šiluminių savybių polistireninis putplastis 0,030 W/mK, kurio reikia 25 % plonesnio. Be to, jo kaina taip pat yra mažesnė.

Apdailos mūras yra surišamas su laikančiosios sienos mūru naudojant metalinius ar stiklo pluošto lanksčiuosius ryšius, ant kurių užmaunamos izoliacinės plokštės ir sutvirtinamos fiksatoriais. Siekiant užtikrinti tinkamą plokščių prigludimą prie paviršiaus, rekomenduojama FF-PIR ar FF-EPS tvirtinti su poliuretano klijais.

 

Montavimas
1. Mūrijant laikančiąją sieną, į blokelių siūles sumontuojami metaliniai ar stiklo pluošto lankstieji ryšiai.
2. FF-PIR ar FF-EPS plokštės prie sienos klijuojamos purškiamais poliuretano klijais, užpurškiant 5 cm nuo kraštų visu perimetru, bei mažiausiai dviem ruožais plokštės vidurinėje dalyje. Plokštės užmaunamos ant lanksčiųjų ryšių ir priveržiamos fiksatoriais.
3. Plokščių siūlės suklijuojamos poliuretano klijais.
4. Mūrijamos apdailinės plytos.
Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Trisluoksnės plytų ar blokelių mūro sienos su oro tarpu apšiltinimo detalė su ff-pir
Trisluoksnės plytų ar blokelių mūro sienos su oro tarpu apšiltininimo detalė su ff-eps
Trisluoksnės plytų ar blokelių mūro sienos su oro tarpu apšiltinimo detalė

Rekomenduojami produktai

Sienų izoliacija ir apšiltinimas

Lithuanian