Sprendimai | Tinkuojami fasadai

Tinkuojami fasadai

Tinkuojamas fasadas tikriausiai yra populiariausias apšiltinimo ir apdailos būdas Lietuvoje. Prie sienos pritvirtinus šilumos izoliacijos plokštes, jos yra armuojamos ir padengiamos apdailiniu tinku. Tai vienas iš ekomiškiausių apšiltinimo ir apdailos sprendimų.

FF-EPS plokščių privalumai:

  • Šilumos laidumas λD yra 0,030 W/mK, todėl reikia iki 25% plonesnių plokščių nei balto polistireno.
  • Gaminamos formose, o ne pjaustomos iš blokų, todėl yra tiesios, lygios, neišsiraičiusios.
  • Turi specialų, sukibimą didinantį paviršių.
  • Itin atsparios vandens garams.
Aprašymas

Tinkuojamas fasadas yra labai populiarus apdailos ir apšiltinimo būdas, tiek individualių namų statyboje, tiek renovuojant daugiabučius ar visuomeninius pastatus. Platus tinko spalvų ir faktūrų pasirinkimas leidžia neriboti fantazijos renkantis namo išvaizdą. Šilumos izoliacijos požiūriu tai yra labai geras pasirinkimas, tik labai svarbu pasirinkti kokybiškas medžiagas ir sprendimus.

Finnfoam tinkuojamam fasadui siūlo naudoti FF-EPS plokštes su pagerintomis šiluminėmis savybėmis. Šios plokštės nuo paprasto polistirolio skiriasi tuo, kad kiekviena plokštė yra gaminama atskiroje formoje, o ne pjaustoma iš didelio bloko, todėl turi geresnes šilumos izoliacines savybes, tikslesnius matmenis ir kt. Plokštės paviršius pagamintas su specialiais įspaudais tam, kad geriau sukibtų su klijais arba armavimo mišiniu. Taip pat, suformuotos ilgio ir pločio liniuotės, kurios padeda tiksliai nupjauti plokštes be papildomų matavimų.

 

FF-EPS plokštės prie pagrindo klijuojamos cementiniais arba poliuretano klijais ir papildomai tvirtinamos smeigėmis. Vėliau paviršius dengiamas armavimo mišiniu su stiklo pluošto tinkleliu, o jam išdžiūvus – dekoratyvinio tinko sluoksniu.

FF-EPS 70 FF-EPS 100
Paskirtis Dekoratyvinis tinkas Keraminės plytelės
Matmenys 600×1200 mm 600×1200 mm
Storis 150-400 mm 100-400 mm
Šilumos laidumo koef. 0,030 W/mK 0,030 W/mK
Briaunų forma L arba lygus L arba lygus
Montavimas

1. Sienų paviršius turi būti lygus, švarus, nepažeistas ir tvirtas. Senas, apiręs paviršius nuvalomas iki tvirto pagrindo.

2. FF-EPS plokštės prie sienos yra klijuojamos cementiniais arba poliuretano klijais.

3. Klijams išdžiūvus, plokštės papildomai tvirtinamos smeigėmis. Jų kiekis kvadratiniam metrui parenkamas pagal projektą.

4. Plokščių paviršius lengvai pašiaušiamas naudojant švitrinį popierių ar tinkliuką.

5. Dengiama armavimo mišiniu su stiklo pluošto tinkleliu.

6. Tinkuojama struktūriniu tinku.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Tinkuojamos plytų ar blokelių mūro sienos apšiltinimo detalė

Rekomenduojami produktai

Sienų izoliacija ir apšiltinimas