Sprendimai | Tinkuojami fasadai

Tinkuojami fasadai

Tinkuojamas fasadas tikriausiai yra populiariausias apšiltinimo ir apdailos būdas Lietuvoje. Prie sienos pritvirtinus šilumos izoliacijos plokštes, jos yra armuojamos ir padengiamos apdailiniu tinku. Tai vienas iš ekomiškiausių apšiltinimo ir apdailos sprendimų. Šiltinant namus su forminėmis FF-EPS plokštėmis, reikia iki 25% plonesnės izoliacijos, lyginant su paprastu baltu polistirenu.

FF-EPS plokščių privalumai:

  • Šilumos laidumas λD yra 0,030 W/mK, todėl reikia iki 25% plonesnių plokščių nei balto polistireno.
  • Gaminamos formose, o ne pjaustomos iš blokų, todėl yra tiesios, lygios, neišsiraičiusios.
  • Specialus sukibimą didinantis paviršius.
  • Itin atsparios vandens garams.

Tinkuojamas fasadas yra labai populiarus apdailos ir apšiltinimo būdas, naudojamas tiek individualioje statyboje, tiek renovuojant daugiabučius ar visuomeninius pastatus. Platus tinko spalvų ir faktūrų pasirinkimas leidžia neriboti fantazijos renkantis namo išvaizdą. Šiluminiu požiūriu tai yra labai geras pasirinkimas, tik labai svarbu pasirinkti kokybiškas medžiagas ir sprendimus.

Finnfoam tinkuojamam fasadui siūlo naudoti FF-EPS plokštes su pagerintomis šiluminėmis savybėmis. FF-EPS nuo paprasto polistirolio skiriasi tuo, kad kiekviena plokštė yra gaminama atskiroje formoje, o ne pjaustoma iš didelio bloko, todėl turi geresnes šilumos izoliacines savybes, tikslesnius ir stabilesnius matmenis ir kt. Plokštės paviršius pagamintas su specialiais įspaudais tam, kad geriau sukibtų su klijais ar armavimo mišiniu. Taip pat, suformuotos ilgio ir pločio liniuotės, kurios padeda tiksliai nupjauti plokštes be papildomų matavimų.

 

FF-EPS plokštės prie pagrindo klijuojamos cementiniais arba poliuretano klijais ir papildomai tvirtinamos smeigėmis. Vėliau paviršius dengiamas armavimo mišiniu su stiklo pluošto tinkleliu, o jam išdžiūvus – dekoratyvinio tinko sluoksniu.

FF-EPS 70 FF-EPS 100
Paskirtis Dekoratyvinis tinkas Keraminės plytelės
Matmenys 600×1200 mm 600×1200 mm
Storis 150-400 mm 100-400 mm
Šilumos laidumo koef. 0,030 W/mK 0,030 W/mK
Briaunų forma L arba lygus L arba lygus

1. Sienų paviršius turi būti lygus, švarus, nepažeistas ir tvirtas. Senas, apiręs paviršius nuvalomas iki tvirto pagrindo.

2. FF-EPS plokštės prie sienos yra klijuojamos cementiniais arba poliuretano klijais kaip parodyta žemiau:

3. Klijams išdžiūvus, plokštės papildomai tvirtinamos smeigėmis. Jų kiekis m2 parenkamas pagal projektą.

4. Plokščių paviršius lengvai pašiaušiamas naudojant švitrinį popierių ar tinkliuką.

5. Dengiama armavimo mišiniu su stiklo pluošto tinkleliu.

6. Tinkuojama struktūriniu tinku.

Rekomenduojami produktai

Sienų izoliacija ir apšiltinimas

Sekite mūsų inovatyvias naujienas apie šiltinimo sprendimus