Sprendimai | Karkasinės sienos

Karkasinės sienos

Skandinavijoje labai populiarūs karkasiniai namai vis dažniau statomi ir Lietuvoje. Tokiame name labai svarbu užtikrinti sandarumą ir šilumos izoliaciją, o didėjant šilumos išsaugojimo reikalavimams – optimalų konstrukcijos storį. Apšiltinimui panaudojus FF-PIR poliuretano plokštes, bus užtikrinti visi pagrindiniai šiltų sienų parametrai.

  • Plona izoliacija.
  • Sandarus sujungimas.
  • Pagaminta Suomijoje.
Aprašymas

Standartinis 1-3 aukštų namas Skandinavijoje dažniausiai yra karkasinis. Karkasinių namų statybos technologijos yra puikiai išvystytos ir vis tobulinamos. Dėl greitos statybos, ekonomiškumo, ištobulintų technologijų, toks statybos būdas tampa vis populiaresnis ir Lietuvoje.

Augant energijos išsaugojimo reikalavimams, didėja ir bendras sienų storis. Karkasinė konstrukcija pasižymi tuo, kad beveik visą jos storį sudaro izoliacinė medžiaga, todėl bendras sienos storis yra mažesnis, lyginant su iš išorės apšiltinta mūrine konstrukcija. Dar labiau sienos storį padeda sumažinti itin efektyvių (λD = 0,022 W/mK) FF-PIR AL poliuretano plokščių panaudojimas.

FF–PIR AL plokštės yra sandarios, todėl padeda užtikrinti ir viso pastato sandarumą. PIR plokštės atsparios atmosferos drėgmei, todėl nereikia papildomų priešvėjinių plėvelių ar kitų medžiagų, jose nevyksta vidinė konvekcija. Konstrukcijos nereikia vėdinti, nes drėgmė FF-PIR plokštėse nesikaupia.

Tarp karkaso elementų galima naudoti FF-PIR K600 (kai karkaso žingsnis 600 mm), K900 (kai karkaso žingsnis 900 mm) ar standartines FF-PIR ALI (lygiais kraštais) plokštes.

  FF-PIR ALI FF-PIR K600 FF-PIR K900
Matmenys 600 x 2400 mm 520 x 2600 mm 600 x 820 mm
Storis 20, 50, 100, 150 mm 100, 150 mm 100, 150 mm
Šilumos laidumo koef. 0,022 W/mK
Briaunų forma  width=  width=  width=
Padengimas Daugiasluoksnė aliuminizuota danga
 

Karkasinėje konstrukcijoje su FF-PIR galima panaudoti ir papildomas medžiagas norimoms sienos savybėms pasiekti, pavyzdžiui, įrengti vatos sluoksnį papildomai garso izoliacijai, lakštinės medžiagos – standumui ir t.t.

Video
„Finfoam“ FF-PIR sprendimas karkasinei konstrukcijai

Montavimas

1. Sumontuojami mediniai karkaso elementai pasirinktu būdu.

2. Tarp karkaso elementų įstatomos FF-PIR plokštės visu perimetru užsandarinant elastingomis PU putomis.

3. Iš vidaus skersai karkaso montuojamas antras FF-PIR plokščių sluoksnis, jas prisukant su medvaržčiais didesne galvute.

4. Plokščių sujungimo vieta užpurškiama poliuretano klijais ar sandarinimo hermetiku, dedama kita plokštė. Pirmosios plokštės liežuvėlis ir antrosios plokštės išdroža sujungiama, taip patikimai užsandarinant siūlę.

5. Klijams išdžiūvus, visi sujungimai tarp plokščių papildomai sandarinami garui nelaidžia juosta (gali būti 50 mm pločio aliuminio folijos juosta).

6. Ant FF-PIR plokščių montuojami mediniai ar metaliniai karkaso elementai. Jie tvirtinami kiaurai termoizoliacinį sluoksnį prisukant medvaržčius į išorinius karkaso elementus.

7. Išvedžiojami apšvietimo instaliacijos laidai ar kitos komunikacijos.

8. Prie karkaso tvirtinama vidinė apdaila: gipso kartonas, dailylentės ar kitos plokštės.

9. Klijams išdžiūvus, visi sujungimai tarp plokščių papildomai sandarinami garui nelaidžia juosta (gali būti aliuminio folijos juosta 50 mm pločio).

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Medinio karkaso išorinės sienos su dailylenčių apdaila apšiltinimo detalė su ff-pir
Medinio karkaso išorinės sienos su dailylenčių apdaila apšiltinimo detalė su ff-pir

Rekomenduojami produktai

Sienų izoliacija ir apšiltinimas

Lithuanian