Sprendimai | Plokštuminiai pamatai

Plokštuminiai pamatai

Finnfoam pristato sprendimą plokštuminiams pamatams – vientisa pamatų betono plokštė yra išliejama į specialią iš Finnfoam plokščių suformuotą konstrukciją, izoliuojant visą pastatą nuo kontakto su gruntu. Tokiu būdu pamatai įrengiami ir apšiltinami pasyviuose, A, A+ ir A++ energinio naudingumo klasės namuose. Toks sprendimas neleidžia susidaryti šilumos tilteliams, išvengiama problemų, kylančių dėl įšalo lygio, grunto slinkimo bei galimų pamato deformacijų.

Plokštuminių pamatų privalumai:

  • Skirti pasyviems, A, A+ ir A++ energinio naudingumo klasės namams.
  • Maži šilumos nuostoliai, nėra šilumos tiltelių
  • Atsparūs drėgmei
  • Atsparūs ilgalaikėms apkrovoms (tvirti).
  • Paprastai ir greitai montuojami
Aprašymas

1. Finnfoam LS300 plokštės skirtos šoniniam tvirtinimui; 2. Finnfoam LB300 plokštės, klojamos per visą pastato perimetrą; 3. Drenažo sistema; 4. Finnfoam FI plokštės; 5. Horizontali pamatų apsauga nuo įšalo; 6. Sutankinto žvyro arba skaldos sluoksnis; 7. Grindinio šildymo vamzdžiai; 8. Armuotas betonas.

Kraštinio L profilio sistema

Plokštuminio pamato pagrindui (grindims) rekomenduojama naudoti Finnfoam F-300, o šoniniam L profiliui įrengti – specialiai tam skirtas Finnfoam LB300 ir LS300 plokštes.

Finnfoam LB300 ir LS300 plokštės įsitvirtina viena į kitą (galima ir suklijuoti), suformuodamos L formos šoninį profilį. Grindų ir pagrindo izoliacija įrengiama iš įprastų F-300 plokščių. Taip gaunama vientisa konstrukcija, kur visas pastatas į pagrindą remiasi tik per iš Finnfoam plokščių suformuotą konstrukciją ir neturi tiesioginio kontakto su gruntu, išvengiant bet kokių šilumos tiltelių.

Pati veiksmingiausia - sausa konstrukcija

Pagrindinis tokių pamatų privalumas yra šilumos išsaugojimas, todėl tokio tipo pamatai  pasirenkami statant pasyvius bei A, A+ ir A++ energinio naudingumo klasės namus. Šio tipo pamatai remiasi į žemę visa plokštuma, todėl sumažėja namo nuokrypio tikimybė. Dėl šios priežasties pamatus galima montuoti ir ant silpno grunto.

Tokiu atveju izoliacinė medžiaga turi būti itin tvirta, nes į ją remiasi visas pastatas. Taip pat ji turi būti atspari drėgmei, nes klojama ant grunto.

Atsparumas drėgmei ir šalčiui

Atsparumas drėgmei yra viena iš svarbiausių Finnfoam plokščių savybių, leidžiančių jas naudoti klojant ant grunto. Įrengus žvyro arba skaldos drenažo sluoksnį vanduo neapsems plokščių, bet dėl vandens garams judant iš grunto į konstrukcijas labai svarbu, kad izoliacinė medžiaga būtų atspari difuzinei drėgmei. Eksploatuojant pastatą, gruntas po juo įšyla (tai ypač aktualu šildomų grindų atveju) ir padidėjusi jo temperatūra padidina garų iš grunto difuzinį judėjimą į grindų konstrukciją. Padidėjęs drėgmės kiekis grindų konstrukcijoje ir sudrėkusios konstrukcinės medžiagos (polistirolis, betonas ir kt.) praranda savo šilumos izoliacijos savybes, padidindamos šilumos nuostolius. Tačiau Finnfoam plokštės yra itin atsparios difuzinei drėgmei.

Tarp izoliacinių medžiagų ir betono kaip skiriamąjį sluoksnį patartina naudoti orui laidžią dangą, pavyzdžiui: geotekstilę, difuzinę plėvelę ar krepinį popierių. Garo izoliacinės (PE) plėvelės naudoti negalima, nes tai sudarys sąlygas iš grunto ateinančiai drėgmei kauptis termoizoliacinėje medžiagoje, pablogindama jos izoliacines savybes.

 

Video
Plokštuminių pamatų įrengimas

 

 

Montavimas

Finnfoam LS300 plokštės skirtos šoniniam tvirtinimui, jos turi 40 x 50 mm liežuvėlį, skirtą tvirtinti į apatinę plokštę. Taip pat plokštėje padaryti 2 grioveliai: 30 ir 40 cm aukštyje nuo plokštės apačios, per kuriuos galima ją nupjauti pasirinktame aukštyje, priklausomai nuo izoliacijos ir grindų storio. LS300 plokštės paviršius yra rifliuotas (XX), todėl prie jo lengvai prilips tinkas ar kita cokolio apdailos medžiaga.
LS.jpg

Finnfoam LB300: 100 mm storio plokštės klojamos horizontaliai per visą pastato perimetrą, jos turi 40 x 50 mm griovelį, skirtą šoninei plokštei įstatyti. Plokštės tvirtos, todėl atlaiko visas susidarančias apkrovas (valkšnumas gniuždant 13 t/m², nepakinta ilgiau kaip 50 metų).

Kaip sumontuoti FINNFOAM plokštuminius pamatus – demonstruojama šiame vaizdo klipe.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Plokštuminių pamatų įrengimo detalė. Finnfoam LB-300 ir LS-300

Rekomenduojami produktai

Pamatų izoliacija ir apšiltinimas