Sprendimai | Grindų šiltinimas

Grindų šiltinimas

Tarpaukštinių perdangų šiltinimui naudojami Finnfoam gaminiai yra tvirtas pagrindas betono grindims ir gali ženkliai sumažinti šilumos nuostolius.

Finnfoam plokščių perdangoms šiltinti privalumai:

  • Tvirtumas. Plokštės yra tvirtas pagrindas betono grindims.
  • Puiki šilumos izoliacija. Finnfoam plokštės ženkliai sumažina šilumos nuostolius.
  • Suomiška kokybė.
Aprašymas
1. Finnfoam FL apšiltinimo plokštė; 2. Perdangos plokštė; 3. Grindinio šildymo vamzdis; 4. Armuotas betonas; 5. Grindų danga.

Tarpaukštinių grindų šiltinimas yra dažnas sprendimas įrengiant grindinį šildymą. Tačiau kad šiluma išsilaikytų grindyse, o ne persiduotų per lubas į apatinį aukštą, tarp perdangos ir grindų turi būti paklota šilumos izoliacija.

Jeigu perdanga skiria dvi šiltas patalpas, rekomenduojamas Finnfoam XPS izoliacijos storis yra 30–50 mm. Tarp šiltos ir šaltos patalpos (pvz., rūsyje +5 °C), rekomenduojama 100–200 mm storio izoliacija. Naudojant pilkojo polistireninio putplasčio plokštes FF-EPS, reikiamą šilumos izoliacijos storį galima sumažinti iki 20 proc., o su efektyviomis standžiųjų putų poliuretano plokštėmis FF-PIR reikiamą šilumos izoliacijos storį galima sumažinti net iki dviejų kartų.

  Finnfoam F-300 FF-EPS 100 FF-PIR ALK
Matmenys 600 x 1250 mm
600 x 2500 mm
600 x 1200 mm 600 x 2400 mm
Storis 20 – 250 mm 100 – 400 mm 20 – 240 mm
Stipris gniuždant 300 kPa ≥ 100 kPa ≥ 100 kPa
Šilumos laidumas koef. 0,031 – 0,037 W/mK 0,030 W/mK 0,022 W/mK
Briaunos arba arbata Griovelis-liežuvėlis

 

Nors ir plonos, Finnfoam plokštės gerai atlaiko darbo metu susidarančias apkrovas. Finnfoam termoizoliacinės plokštės taip pat slopina žingsnių garsus, nors ir nėra skirtos garso izoliacijai.

Montavimas

Apšiltintų pastatų grindų termoizoliacinį sluoksnį gali sudaryti viena arba kelios Finnfoam plokščių eilės. Jei termoizoliacinis sluoksnis formuojamas iš vienos plokščių eilės, rekomenduojama naudoti plokštes frezuotomis briaunomis (FL, FK). Jei termoizoliacinis sluoksnis daromas iš kelių Finnfoam plokščių eilių, jų siūlės neturi sutapti. Atstumas tarp siūlių turėtų būti ≥200 mm. Plokščių sujungimo vietose atsiradusius plyšius rekomenduojama užpildyti sandarinimo putomis.

Tarpaukštinių grindų termoizoliacinį sluoksnį įrengiant iš FF-PIR šilumos izoliacijos plokščių, prieš išliejant betono sluoksnį ant šilumos izoliacijos reikia pakloti skiriamąjį sluoksnį. Skiriamajam sluoksniui gali būti naudojama polietileno plėvelė. Skiriamasis sluoksnis yra būtinas tam, kad FF-PIR plokščių danga neturėtų kontakto su šlapiu betonu.

Šildomų grindų vamzdžiai klojami į armuoto betono sluoksnį virš Finnfoam termoizoliacinio sluoksnio, pagal grindinio šildymo montavimo instrukcijas.

Lithuanian