Sprendimai | Grindų šiltinimas

Grindų šiltinimas

Finnfoam plokščių perdangoms šiltinti privalumai:

  • Tvirtumas. Plokštės yra tvirtas pagrindas betono grindims.
  • Atsparumas drėgmei. Vanduo neįsigeria į Finnfoam plokštes, o nuteka toliau.
  • Šilumos izoliacija. Nors yra gana plonos, šios plokštės ženkliai sumažina šilumos nuostolius.
Aprašymas

1. Finnfoam FL apšiltinimo plokštė; 2. Perdangos plokštė; 3. Grindinio šildymo vamzdis; 4. Armuotas betonas; 5. Grindų danga.

Tarpaukštinių grindų šiltinimas yra dažnas sprendimas įrengiant grindinį šildymą. Tačiau kad šiluma išsilaikytų grindyse, o ne persiduotų per lubas į apatinį aukštą, tarp perdangos ir grindų turi būti paklota šilumos izoliacija.

Jeigu perdanga skiria dvi šiltas patalpas, rekomenduojamas Finnfoam izoliacijos storis yra 30–50 mm. Tarp šiltos ir šaltos patalpos (pvz., rūsyje +5 °C), rekomenduojama 100–200 mm storio izoliacija.

Nors ir plonos, Finnfoam plokštės gerai atlaiko darbo metu susidarančias apkrovas. Plokščių atsparumas vandeniui yra naudingas tuo atveju, jei patalpos netikėtai būtų apsemtos. Finnfoam termoizoliacinės plokštės išlieka sausos ir dėl to konstrukcijos džiūvimas yra greitesnis. Ant plokščių greitai pastebimas net mažiausias vandens nutekėjimas, nes jis neįsigeria, o nuteka paviršiumi. Finnfoam termoizoliacinės plokštės taip pat slopina žingsnių garsus, nors ir nėra skirtos garso izoliacijai.

Montavimas

Apšiltintų pastatų grindų termoizoliacinį sluoksnį gali sudaryti viena arba kelios Finnfoam plokščių eilės. Jei termoizoliacinis sluoksnis formuojamas iš vienos plokščių eilės, rekomenduojama naudoti plokštes frezuotomis briaunomis (FL, FK). Jei termoizoliacinis sluoksnis daromas iš kelių Finnfoam plokščių eilių, jų siūlės neturi sutapti. Atstumas tarp siūlių turėtų būti ≥200 mm. Plokščių sujungimo vietose atsiradusius plyšius rekomenduojama užpildyti sandarinimo putomis.

Šildomų grindų vamzdžiai klojami į armuoto betono sluoksnį virš Finnfoam termoizoliacinio sluoksnio, pagal grindinio šildymo montavimo instrukcijas.

Tarpaukštinių grindų termoizoliacinį sluoksnį galima įrengti ir iš FF-PIR šilumos izoliacijos plokščių. Tokiu atveju prieš išliejant betono sluoksnį ant šilumos izoliacijos turi būti klojamas skiriamasis sluoksnis. Skiriamajam sluoksniui gali būti naudojama geotekstilė, krepinis popierius ar kitos panašios medžiagos. Skiriamasis sluoksnis yra būtinas tam, kad FF-PIR plokščių danga neturėtų kontakto su šlapiu betonu.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Grindų ant perdangos virš nešildomo rūsio apšiltinimo detalė
Šildomų grindų ant perdangos virš nešildomo rūsio apšiltinimo detalė
Drėgnų patalpų grindų ant perdangos virš nešildomo rūsio apšiltinimo detalė. Finnfoam
Drėgnų patalpų grindų ant perdangos virš nešildomo rūsio apšiltinimo detalė. FF-PIR
Renovuojamo pastato grindų ant perdangos virš nešildomo rūsio apšiltinimo detalė. Finnfoam
Renovuojamo pastato grindų ant perdangos virš nešildomo rūsio apšiltinimo detalė. FF-PIR

Rekomenduojami produktai

Grindų izoliacija ir apšiltinimas