Sprendimai | Grindys ant grunto

Grindys ant grunto

Įrengiant grindis ant grunto ypač svarbus šilumos izoliacijos atsparumas drėgmei ir ilgalaikis stipris gniuždant. Finnfoam plokštės atitinka visus reikalavimus, keliamus grindų ant grunto izoliacijai.

Finnfoam plokščių privalumai:

  • Neįgeria drėgmės.
  • Tvirtos.
  • Aukštos kokybės suomiška šilumos izoliacija.
Aprašymas
grindys_ant_grunto.jpg
1. Finnfoam FL-300 plokštė; 2. Finnfoam DRAIN plokštė; 3. Sutankinto žvyro arba skaldos sluoksnis; 4. Grindinio šildymo vamzdžiai; 5. Armuotas betonas; 6. Grindų danga.
Pati veiksmingiausia - sausa konstrukcija

Įrengiant grindis ant grunto naudojant tvirtas ir drėgmei atsparias Finnfoam plokštes, užtikrinamas šilumos išsaugojimas per visą pastato eksploatavimo laikotarpį, sumažinama defektų susidarymo tikimybė.

Izoliacinės plokštės visu plotu remiasi į gruntą, kuriame visada yra 100 % drėgmės, todėl jų atsparumas drėgmei turi būti itin didelis. Dėl vandens garų judėjimo iš grunto į konstrukciją, svarbiausias yra izoliacinių medžiagų atsparumas difuzinei drėgmei. Šildant pastatą dalis šilumos prasiskverbia į gruntą (ypač tai aktualu esant grindiniam šildymui) ir jo temperatūra pakyla, padidindama garų iš grunto skverbtį į grindų konstrukciją. Kuo daugiau drėgmės patenka į grindų konstrukciją, tuo didesni šilumos nuostoliai atsiranda dėl sudrėkusių konstrukcinių medžiagų (izoliacijos, betono ir kt.). Finnfoam plokštės difuziniu būdu įgeria mažiau nei 1 % drėgmės, todėl termoizoliacinės savybės praktiškai nepakinta.

Montavimas

Pastatų grindų termoizoliacinis sluoksnis gali būti sudarytas iš vieno arba kelių Finnfoam termoizoliacinių plokščių sluoksnių virš sutankinto ir išlyginto 100-150 mm skaldos arba žvyro pagrindo. Plokštės pradedamos kloti nuo tolimiausio kampo. Klojant tik vieną šilumos izoliacinį sluoksnį, rekomenduojama naudoti Finnfoam plokštes frezuotomis briaunomis (FL, FK). Įrengiant kelių sluoksnių izoliaciją, skirtingų sluoksnių siūlės neturi sutapti ir persidengti bent 200 mm. Tarpus tarp plokščių užsandarinti sandarinimo putomis ar atraižomis.

Kad betonuojant į plokščių sujungimus ir siūles neprasiskverbtų betonas ar skiedinys, ant šilumos izoliacijos turi būti klojamas skiriamasis sluoksnis. Skiriamajam sluoksniui gali būti naudojama geotekstilė, difuzinė plėvelė, krepinis popierius ar kitos panašios medžiagos. Skiriamajam sluoksniui nepatartina naudoti polietileno plėvelės (PE) ar kitos orui nelaidžios medžiagos, nes tai trukdo iš apatinių konstrukcijos sluoksnių pasišalinti perteklinei drėgmei.

Ant skiriamojo sluoksnio klojama armatūra, grindinio šildymo vamzdžiai ir kitos komunikacijos, o visa konstrukcija užpilama betonu. Betonui išdžiūvus, įrengiama viršutinė eksploatuojama danga.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Dideles apkrovas laikančių grindų ant grunto apšiltinimo detalė
Pasyvaus namo grindų ant grunto apšiltinimo detalė
Pasyvaus namo pamatų ir grindų ant grunto apšiltinimo detalė (1 variantas)
Pasyvaus namo pamatų ir grindų ant grunto apšiltinimo detalė (2 variantas)
Grindų ant grunto apšiltinimo detalė
šildomų grindų ant grunto apšiltinimo detalė
Vėdinamų grindų ant grunto apšiltinimo detalė
Drėgnų patalpų grindų ant grunto apšiltinimo detalė

Rekomenduojami produktai

Grindų izoliacija ir apšiltinimas

Lithuanian