Sprendimai | Grindys ant grunto

Grindys ant grunto

Įrengiant grindis ant grunto ypač svarbus šilumos izoliacijos atsparumas drėgmei ir ilgalaikis stipris gniuždant, Finnfoam plokštės atitinka visus reikalavimus, keliamus grindų ant grunto izoliacijai:

  • Atsparumas drėgmei. Finnfoam uždarų porų struktūra yra vientisa visoje plokštėje, todėl neįgeria drėgmės. Plokštė turi ir sandarų vandenį atstumiantį paviršių.
  • Tvirtumas, Finnfoam plokštės yra ypač tvirtos dėl mažų porų suformuotos vientisos, sukryžiuotos struktūros. Lengvi Finnfoam gaminiai yra tvirti, todėl jais galima izoliuoti grindis, nuolat veikiamas apkrovų.
  • Šilumos izoliacija. Vandens neįgeriančios, Finnfoam plokštės išsaugo savo izoliacines savybes net ir drėgnomis sąlygomis.
Aprašymas
grindys_ant_grunto.jpg

1. Finnfoam FL-300 plokštė; 2. Finnfoam DRAIN plokštė; 3. Sutankinto žvyro arba skaldos sluoksnis; 4. Grindinio šildymo vamzdžiai; 5. Armuotas betonas; 6. Grindų danga.

Pati veiksmingiausia - sausa konstrukcija

Įrengiant grindis ant grunto naudojant tvirtas ir drėgmei atsparias Finnfoam plokštes, užtikrinamas šilumos išsaugojimas per visą pastato eksploatavimo laikotarpį, sumažinama defektų susidarymo tikimybė. Konstrukcijos atsparumas defektams yra vienas iš svarbiausių konstrukcijos veiksmingumo bei ilgaamžiškumo garantų.

Izoliacinės plokštės visu plotu remiasi į gruntą, kuriame visada yra 100 % drėgmės, todėl jų atsparumas drėgmei turi būti itin didelis. Dėl vandens garų judėjimo iš grunto į konstrukciją, svarbiausias yra izoliacinių medžiagų atsparumas difuzinei drėgmei. Šildant pastatą dalis šilumos prasiskverbia į gruntą (ypač tai aktualu esant grindiniam šildymui) ir jo temperatūra pakyla, padidindama garų iš grunto skverbtį į grindų konstrukciją. Kuo daugiau drėgmės patenka į grindų konstrukciją, tuo didesni šilumos nuostoliai atsiranda dėl sudrėkusių konstrukcinių medžiagų (izoliacijos, betono ir kt.). Finnfoam plokštės difuziniu būdu įgeria mažiau nei 1 % drėgmės, todėl termoizoliacinės savybės praktiškai nepakinta.

Drėgmės įsiskverbimo problemą reikia galima spręsti dviem būdais: storinant izoliacinį sluoksnį (kuo mažiau įšils gruntas, tuo mažesnis bus garų santykinis slėgis ir jo skverbtis į konstrukcijas) ir šilumos izoliacijai naudojant difuzinei drėgmei ir garams atsparias Finnfoam plokštes.

Montavimas

Pastatų grindų termoizoliacinis sluoksnis gali būti sudarytas iš vieno arba kelių Finnfoam termoizoliacinių plokščių sluoksnių virš sutankinto ir išlyginto 100-150 mm skaldos arba žvyro pagrindo. Plokštės pradedamos kloti nuo tolimiausio kampo. Klojant tik vieną šilumos izoliacinį sluoksnį, rekomenduojama naudoti Finnfoam plokštes frezuotomis briaunomis (FL, FK). Įrengiant kelių sluoksnių izoliaciją, skirtingų sluoksnių siūlės neturi sutapti ir persidengti bent 200 mm. Tarpus tarp plokščių užsandarinti sandarinimo putomis ar atraižomis.

Grindų konstrukcijos tvirtumas priklauso nuo visų ją sudarančių medžiagų, todėl žinant grindų statines ir dinamines apkrovas reikia įvertinti kiekvienos medžiagos reikiamą stiprį. Betono grindų patikimumas priklauso ne tik nuo paties betono parametrų (tankio, storio, armavimo ir kt.), bet ypač nuo pagrindo tvirtumo. Termoizoliacinio sluoksnio paskirtis yra ne tik išsaugoti šilumą, bet ir būti tvirtu bei ilgaamžiu pagrindu grindims. Betono plokštės pagrindą įrengus iš itin tvirtų Finnfoam plokščių, išvengiama bet kokios rizikos dėl galimų defektų.

Svarbu! Stiprio gniuždant (arba gniuždomojo įtempio) vertė, kai bandinys deformuojamas 10 % (EN826), negali būti naudojama parenkant izoliacines medžiagas grindims (ir kitoms konstrukcijoms). Tai informacinio pobūdžio parametras, kuris naudojamas tik medžiagos kokybei nustatyti, bet negali būti naudojamas kaip projektinė vertė atliekant konstrukcijų skaičiavimus. Tai tik trumpalaikis (momentinis) stipris, matuojamas izoliacinę plokštę suspaudus 10 % jos storio arba iki negrįžtamo lūžimo momento. Jeigu tai būtų reali situacija, tai 20 cm storio plokštės storiui sumažėjus 2 cm (10 %), virš jo esanti betono grindų plokštė nusėstų ir suskilinėtų.

Valkšnumo gniuždant reikšmė (pagal EN1606) yra svarbiausias parametras parenkant reikiamo stiprumo polistireną grindų konstrukcijai įrengti, nes tik jis parodo, kokias ilgalaikes nuolatines apkrovas medžiaga gali atlaikyti.

Pavyzdžiui, Finnfoam F-300 deklaruojamas valkšnumas gniuždant yra CC (2/1.5/50 )130, tai yra 130 kPa arba apie 13 t/m2 nuolatinės ir ilgalaikės apkrovos. Be to, reikšmė rodo, kad esant maksimaliai apkrovai, plokštės susispaus ne daugiau 2 % storio per 50 metų eksploatavimo laikotarpį.

Kad betonuojant į plokščių sujungimus ir siūles neprasiskverbtų betonas ar skiedinys, ant šilumos izoliacijos turi būti klojamas skiriamasis sluoksnis. Skiriamajam sluoksniui gali būti naudojama geotekstilė, difuzinė plėvelė, krepinis popierius ar kitos panašios medžiagos. Skiriamajam sluoksniui nepatartina naudoti polietileno plėvelės (PE) ar kitos orui nelaidžios medžiagos, nes tai trukdo iš apatinių konstrukcijos sluoksnių pasišalinti perteklinei drėgmei.

Dėmesio! Liejant betoną virš izoliacinio sluoksnio, pakloto ant grunto, skiriamajam sluoksniui tarp termoizoliacinės medžiagos ir betono negali būti naudojama garo izoliacinė plėvelė. Gruntui įšilus, drėgmė garų pavidalu judės į pastato vidų ir, jeigu kelyje sutiks garo izoliacinį sluoksnį, visa drėgmė liks izoliacinėje medžiagoje, pablogindama jos šilumines savybes. Finnfoam plokščių garų pralaidumas labai mažas, todėl jokios papildomos plėvelės nei iš grunto, nei iš vidaus pusės nereikalingos.

Ant skiriamojo sluoksnio klojama armatūra, grindinio šildymo vamzdžiai ir kitos komunikacijos, o visa konstrukcija užpilama betonu. Betonui išdžiūvus, įrengiama viršutinė eksploatuojama danga.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Grindų ant grunto apšiltinimo detalė
Šildomų grindų ant grunto apšiltinimo detalė
Vėdinamų grindų ant grunto apšiltinimo detalė
Drėgnų patalpų grindų ant grunto apšiltinimo detalė
Dideles apkrovas laikančių grindų ant grunto apšiltinimo detalė
Pasyvaus namo grindų ant grunto apšiltinimo detalė
Pasyvaus namo pamatų ir grindų ant grunto apšiltinimo detalė (1 variantas)
Pasyvaus namo pamatų ir grindų ant grunto apšiltinimo detalė (2 variantas)

Rekomenduojami produktai

Grindų izoliacija ir apšiltinimas