Sprendimai | Šlaitinio stogo šiltinimas

Šlaitinio stogo šiltinimas

Apie stogo šiltinimą būtina pagalvoti jau namo planavimo etape – stogas yra vienas iš svarbiausių namo atitvarų, per kurį galima netekti net iki 40 proc. šilumos. Naudojant sandarias ir gerai šilumą saugančias FF-PIR plokštes, palėpė apšiltinama ne tik lengvai ir greitai, bet ir išsaugoma daugiau patalpos ploto.

  • Izoliacijos FF-PIR aliuminio dangos paviršius pasižymi dideliu atsparumu vandens garams, todėl FF-PIR izoliacija veikia ir kaip garų barjeras.
  • FF-PIR izoliacija yra itin efektyvi (λD = 0,022 (W/m·K)), todėl bendrą stogo konstrukcijos aukštį galima sumažinti iki dviejų kartų, lyginant su tradicinėmis izoliacinėmis medžiagomis.
Aprašymas
Stogo šiltinimas FF-PIR, kai termoizoliacija montuojama tarp gegnių

Dėl difuzijai nelaidžios FF-PIR dangos, konstrukcijoje nereikia atskiros vėjo ir garų izoliacijos, be to, tvirtai FF-PIR izoliacijai nereikalingi mediniai skersiniai. Vietoj to, izoliacija gali būti įrengta tolygiai per visą po gegnėmis esantį plotą, taip pašalinant šilumos tiltelius.

1. Stogo danga; 2. Grebėstas; 3. Išilginis grebėstass; 4. Finnfoam FF-PIR ALK; 5. Tašas 20×50 mm; 6. Laikanti siena; 7. Finnfoam FF-PIR; 8. Sienos išorinė apdaila.

Projektuojant ir statant energiškai efektyvius pastatus, turi būti užtikrintas termoizoliacinės medžiagos vientisumas. Šlaitinį stogą šiltinant mineraline vata, ji turi būti dedama tarp gegnių, kitaip ji nesilaikytų, visas termoizoliacijos sluoksnis nušliaužtų žemyn. Griežtėjant reikalavimams konstrukcijų šiluminėms savybėms, didėja termoizoliacijos storis, todėl konstrukcija ne tik tampa sudėtingesnė, bet ir pasunkėja dėl padidėjusio gegnių storio. Alternatyva mineralinei vatai yra FF-PIR ALK plokštės. Šios plokštės gali iki dviejų kartų sumažinti reikiamą izoliacijos storį bei visos konstrukcijos svorį.

FF-PIR termoizoliacinės plokštės tinkamos naudoti ir su vata. Jas visada reikia montuoti pluoštinės izoliacijos šiltojoje pusėje. Vidinėje pusėje tvirtomis FF-PIR plokštėmis yra suformuojamas prilaikymo sluoksnis, šilumos izoliacija ir kartu gaunama garų izoliacija bei panaikinami visi šilumos tilteliai.

Stogo šiltinimas FF-PIR, kai termoizoliacija montuojama ant gegnių

Šlaitinio stogo šiltinimas termoizoliaciją klojant ant gegnių yra atvirkštinis įprastam, kadangi šiltinimo medžiaga yra dedama ant gegnių viršaus, o ne tarp gegnių. Toks šlaitinio stogo šiltinimo būdas yra efektyviausias, nes taip panaikinama šiluminių tiltelių problema, kuri atsiranda termoizoliaciją dedant tarp gegnių. Tokiam šiltinimui labai gerai tinka FF-PIR plokštės, nes jos yra lengvos, pasižymi geromis šilumos izoliacijos savybėmis. Plokštės yra atsparios vandens garams, paprastai montuojamos ir ilgaamžės.

Šlaitinį stogą šiltinant tokiu būdu, gegnių nereikia didinti, kad tarp jų sutilptų termoizoliacinė medžiaga, užtenka tokio skersmens gegnių, kad jos atlaikytų susidarančias apkrovas (150 x 50 mm). Antra, gegnės yra izoliuojamos vidinėje patalpų pusėje, todėl jos nebeturi sąlyčio su išorės oru, t.y. panaikinami labai dideli šiluminiai tilteliai. Be to, gegnių mediena, būdama vidinėje patalpų pusėje, išdžiūsta, todėl nereikia naudoti garo plėvelės.

Video
Montavimas
Plokščių montavimas tarp gegnių

Su FF-PIR plokštėmis lengva dirbti, nes jos netrupa ir jas galima pjaustyti įprastais rankiniais ar elektriniais įrankiais. Įrengiant šlaitinį stogą, tarp stogo dangos ir FF-PIR plokščių visada reikia palikti vėdinimo tarpą (apie 50 mm). Šlaitinio stogo karnize ir kraige turi būti įrengtos vėdinimo angos. Ant nuožulnios stogo dalies montuojant pirmąją plokštę, prie gegnės patariama pritvirtinti laikiną lentelę, kad plokštė nenuslystų žemyn. Prieš klojant antrąją plokštę, į pirmosios plokštės griovelį užpurškiama poliuretaninių (PU) klijų. PU klijai ne tik pritvirtina plokštes, bet ir užtikrina sistemos sandarumą. Tarpai tarp gegnės ir plokštės gali būti sandarinami tais pačiais PU klijais. Po to, kai klijai visiškai išdžiūsta, nereikalingas jų perteklius yra nupjaunamas, o sujungimo vietos užklijuojamos lipnia aliuminio juosta.

Vidinio stogo paviršiaus apšiltinimui iš vidaus puikiai tinka FF-PYR GYL plokštės, kurios yra su vienoje pusėje priklijuota 9 mm storio gipso kartono plokšte. Jei apšiltinimui iš vidaus pasirenkama FF-PIR AL plokštės, tuomet tam, kad įrengtumėte gipso kartono apdailą, tiesiai ant izoliacinių plokščių galima tvirtinti apdailos karkasą. Tarpuose tarp apšiltinimo sluoksnio ir apdailos galima įrengti elektros bei kitą instaliaciją.

Plokščių montavimas ant gegnių

Plokščių montavimas ant gegnių pradedamas nuo stogo karnizo. Pirma eilė prie gegnių yra pritvirtinama mažiausiai dviem medvaržčiais. Tarpusavyje plokštės yra sujungiamos „liežuvėlio-griovelio“ principu. Tokia jungtis suformuota ant visų FF-PIR ALK plokščių. Ji garantuoja sistemos stabilumą. Plokščių sujungimo vietas reikia užklijuoti lipnia aliuminio folijos juosta, kad būtų užtikrintas visos sistemos sandarumas.

Sudėjus pirmą plokščių eilę, ant jų viršaus klojama difuzinė plėvelė. Užklojus per FF-PIR izoliaciją prie gegnių medvaržčiais prisukami išilginiai grebėstai. Tarpai tarp medvaržčių turi būti apie 40 cm tarpai.

Tolimesnes plokščių eiles reikia dėlioti perstumiant plokštes, kad jų galai nesutaptų. Tolimesnių plokščių eilių tvirtinti varžtais nereikia, nebent yra specialus poreikis. Stogo kraigą reikia užbaigti taip, kad būtų lengva užpildyti tarpą. Tarpą galima užpildyti plokštės likučiais (atraižomis) arba užpurkšti poliuretano putomis. Šią jungtį reikia užklijuoti lipnia aliuminio folijos juosta. Kraigą reikia išilgai uždengti difuzine plėvele taip, kad ji dengtų abu šlaitus po lygiai.
Plokštės yra sandarinamos elastingomis sandarinimo putomis arba elastingais PU klijais, o apatinio sluoksnio sujungimai yra užklijuojami aliuminio juosta.

Cad brėžiniai

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Šlaitinio stogo su mineraline vata ir FF-PIR apšiltinimo detalė
Šlaitinio stogo su FF-PIR apšiltinimo detalė
Šlaitinio stogo su FF-PIR GYL apšiltinimo detalė
Šlaitinio stogo su FF-PIR tarp gegnių ir ant gegnių apšiltinimo detalė
Sienos sujungimo su stogu, kai šilumos izoliacija dedama virš gegnių apšiltinimo detalė
Sienos sujungimo su stogu, kai šilumos izoliacija dedama virš gegnių apšiltinimo detalė. Pjūvis 1-1
Sienos sujungimo su stogu, kai šilumos izoliacija dedama virš gegnių apšiltinimo detalė
Sienos sujungimo su stogu, kai šilumos izoliacija dedama virš gegnių apšiltinimo detalė. Pjūvis 1-1
Informacija atsiųsti
Lankstinukai, brošiūros

Rekomenduojami produktai

Stogo izoliacija ir apšiltinimas