Sprendimai | Pakabinami fasadai

Pakabinami fasadai

Pakabinamas (ventiluojamas) fasadas įrengiamas kai eksterjerui pasirenkamos lakštinės apdailos medžiagos: fibrocementas, HPL, medinės dailylentės ir kt. Apšiltinant tokius fasadus su FF-PIR poliuretano plokštėmis, sumažinamas šiltinimo sluoksnio storis, minimizuojami šilumos nuostoliai per karkasą ir padedama užtikrinti viso pastato sandarumą.

FF-PIR plokščių privalumai:

 • Šilumos laidumas λD yra 0,022 W/mK, todėl reikia iki 2 kartų plonesnių plokščių nei tradicinių izoliacinių medžiagų.
 • Apdailos tvirtinimo karkasas montuojamos ant kietos šiltinimo medžiagos, todėl iki 20% sumažinami šilumos nuostoliai ir izoliacijos storis.
 • Plokštėms nereikalingi atskiri vėjo ar garų barjerai.
 • Greitas ir paprastas montavimas.

Pakabinamas (ventiluojamas) fasadas įrengiamas kai eksterjerui pasirenkamos lakštinės apdailos medžiagos: medinės, plastikinės dailylentės, fibrocementinės, HPL, aliuminio kompozito, skalūno, keraminės, plieninės, varinės plokštės, taip pat akmens masės, molinės plytelės ir kt. Tai išplečia galimybes rinktis norimą medžiagą ar spalvą, bet plokščių tvirtinimui reikalingas metalinis karkasas, kuris energetiniu požiūriu yra didelis šilumos tiltelis, kuris kompensuojamas 20% ir daugiau storinant izoliacinę medžiagą.

Finnfoam siūlo FF-PIR pakabinamo fasado sistemą, kurią sudaro itin efektyvios FF-PIR AL poliuretano (PIR) plokštės ir ant jų tvirtinamas karkasas, kuris nekerta izoliacinio sluoksnio.

FF-PIR AL šilumos izoliacinės plokštės pagamintos iš poliuretano putų (PIR) šerdies, padengtos daugiasluoksne aliuminio folija. FF-PIR – izoliacinė medžiaga, pasižyminti itin mažu šilumos laidumo koeficientu (λD = 0,022 W/mK), todėl jos pagalba sukuriamas labai efektyvus ir iki dviejų kartų plonesnis šiltinimo sluoksnis.

FF-PIR AL plokštės yra kietos, todėl karkasas remiamas į jas ir tvirtinamas į pagrindą ilgais varžtais per izoliacinę medžiagą. Taip minimalizuojami šilumos nuostoliai per karkaso elementus ir sumažinamas izoliacijos storis iki 20%. Karkaso rėmimosi į plokštes plotas parenkamas įvertinant apdailos medžiagos svorį ir vėjo apkrovas. Tam tinka tiek mediniai, tiek metaliniai karkaso elementai.

FF-PIR plokštės yra sandarios, todėl padeda užtikrinti ir viso pastato sandarumą. PIR plokštės yra atsparios atmosferos drėgmei, todėl nereikia papildomų priešvėjinių plėvelių ar kitų medžiagų, jose nevyksta vidinė konvekcija. Gautos konstrukcijos nereikia vėdinti, nes drėgmė FF-PIR plokštėse nesikaupia.

FF-PIR pakabinamo fasado sistema atitinka priešgaisrinius reikalavimus, nes PIR veikiamas liepsnos anglėja ir stabdo ugnies plitimą. Esant padidintiems reikalavimams, galima naudoti FF-PIR FR plokštes, kurios padengtos specialia preišgaisrine skalūno danga. Tokių plokščių degumo klasė yra Bs1d0 ir ją galima naudoti daugiaaukščių pastatų apšiltinimui.

FF-PIR ALK FF-PIR FR
Matmenys 600×2400 mm 600×2400 mm
Storis 20-240 mm 50-2400 mm
Briaunų forma Griovelis-liežuvėlis L
Padengimas Aliuminio folijos danga Vienoje pusėje – skalūno pagrindo danga, kitoje – stiklo audinys
Degumo klasė E Bs1d0
 1. Sienų paviršius turi būti lygus, švarus, nepažeistas ir tvirtas. Senas, apiręs paviršius nuvalomas iki tvirto pagrindo.
 2. FF-PIR plokštės prie sienos yra klijuojamos purškiamais poliuretano klijais. FF-PIR plokštės poliuretano klijais užpurškiamos visu perimetru, 5 cm nuo kraštų bei mažiausiai dviem ruožais plokštės vidurinėje dalyje.
 3. Prie sienos plokštės glaudžiamos taip, kad liestųsi visu paviršiumi, o kraštas su liežuvėliu būtų nukreiptas į viršų. Plokštė mažiausiai dvejose vietose (pvz., galuose) smeigėmis su plastikiniais kaiščiais pritvirtinama prie sienos.
 4. Plokščių sujungimo vieta užpurškiama poliuretano klijais, dedama kita plokštė. Pirmosios plokštės liežuvėlis ir antrosios plokštės išdroža yra sujungiama, taip patikimai užsandarinant siūlę.
 5. Klijams išdžiūvus ant FF-PIR plokščių montuojami metalinio ar medinio karkaso elementai. Jie tvirtinami kiaurai termoizoliacinį sluoksnį nerūdijančio plieno ankeravimo varžtais.
 6. Pagal apdailos reikalavimus tvirtinami papildomi karkaso elementai.
 7. Įrengiama apdaila.

Paveikslėlis

Antraštė

Siųsti PDF

Siųsti DWG

Išorinės sienos apšiltinimo putu poliizocianuratu FF-PIR, irengiant vėdinama fasadą, detalė
Išorinės sienos apšiltinimo putu poliizocianuratu FF-PIR, irengiant vėdinama fasadą, sienos kampų detalės
Trisluoksnės plytų ar blokelių mūro sienos su oro tarpu apšiltinimo detalė su FF-PIR

Rekomenduojami produktai

Sienų izoliacija ir apšiltinimas

Sekite mūsų inovatyvias naujienas apie šiltinimo sprendimus